Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Α07] Δημόσια έγγραφα για απόδειξη παλαιότητας αυθαιρεσίας


Recommended Posts

εχεις μια επεκταση στο μπαλκονι

αυξηθηκαν οι κυριοι χωροι

αρα

επρεπε να το εχει δηλωσει στο Ε9.....

 

υγ

κανε μια προσπαθεια  με το γκουγκλ στριιτ

ή με  το αλλο ....το eagle

μηηηπως  - δεν-  φαινεται πουθενα...

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα ακινητο εκτος σχεδιου.Ο ιδιοκτητης μου χει φερει το ε9 του που δειχνει οτι ειναι ολο κατασκευασμενο το 1973.Εγω δεν μπορω να το δω ολοκληρο σε αεροφωτογραφια γιατι εχει πολλα πευκα γυρω γυρω..Επεσε στο χερι μου το πολεοδομικο σχεδιο του δημου Ραφηνας του 2006 που δεν δειχνει ολο το περιγραμμα του κτισματος.Ο πελατης μου λεει οτι το κτισμα ειναι παλιο.Εγω θ χω προβλημα να προχωρησω με το ε9??

Ποση εγκυροτητα εχουν οι αποτυπωσεις των περιοχων στους δημους???

Edited by ioannat
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι ηλεκτροδοτημένο,  από  ΔΕΗ  βεβαίωση του έτους ηλεκτροδότησης και ίσως σε βοηθήσει. Για το χάρτη του Δήμου και την ακρίβεια της απότυπωσης των κτισμάτων  δεν θα τα εμπιστευόμουν και εγώ απόλυτα. Γιατί σκέφτομαι ότι Ο Δήμος θα δημιούργησε το χάρτη για δικές του ανάγκες χωρίς λεπτομέρεια των κτισμάτων, ίσως κάνω και λάθος

Edited by ISMINI
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω δει σε σχέδιο πολεοδομικής μελέτης και παραλήψεις στην αποτύπωση

(πχ μικρά κτίσματα ή λεπτομέρειες κτιρίων γενικά) αλλά και λάθη πχ αποδεδειγμένα

υφιστάμενο διώροφο κτίσμα αντί να έχει την ένδειξη 2Π να αποτυπώνεται σαν ισόγειο (1Π).

 

Γνώμη μου είναι πως εάν κάτι φαίνεται σε τέτοια σχέδια το χρησιμοποιούμε, εάν όχι

ψάχνουμε για κάτι άλλο...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου είναι πως εάν κάτι φαίνεται σε τέτοια σχέδια το χρησιμοποιούμε, εάν όχι

ψάχνουμε για κάτι άλλο...

+1

Ακριβως!Αντε τωρα ν αποδειξει οτι δεν υπηρχε ενα κοματι που στις αεροφωτογραφιες κρυβεται απο τα πευκα.....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.