Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Α11] Δελτίο δομικής τρωτότητας αυθαιρέτων


Recommended Posts

Οχι μετρησεις,για ονομα του θεου.

Αν πας στον ΕΑΚ 2000 θα δεις τη περιγραφη των εδαφων και απο εκει θα εκτιμησεις με αρκετη ακριβεια την κατηγορια σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω σε ένα οικόπεδο μία τριώροφη μονοκατοικία όπου τακτοποιώ την αυθαίρετη προσθήκη ενός ασανσέρ. Στο ίδιο οικόπεδο με νόμιμη άδεια του 98 υπάρχει ξεχωριστό κτίσμα κατοικία. Απαιτούνται 2 ΔΕΔΟΤΑ, ένα για κάθε κτίριο;  

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αν και το δεύτερο κτίριο έχει παρανομίες που δηλώνεις.

Edited by pipakos
Link to comment
Share on other sites

Στην αναλυτικη τ.ε. που θελουν τι περιγραφουμε? Φανταζομαι τα στοιχεια στατικης μελετης (φ.ο., κανονισμοι κλπ) κ φωτογραφιες? Η βαζουμε την τ.ε. που στελνουμε κ στο συστημα κ τελος?

Link to comment
Share on other sites

Στην αναλυτικη τ.ε. που θελουν τι περιγραφουμε? Φανταζομαι τα στοιχεια στατικης μελετης (φ.ο., κανονισμοι κλπ) κ φωτογραφιες? Η βαζουμε την τ.ε. που στελνουμε κ στο συστημα κ τελος?

Link to comment
Share on other sites

Θέλει φωτογραφίες όλων των όψεων και διαφορετική τεχν. έκθεση.

 

Δες αυτή που έχει ανεβάσει ο συνάδελφος ΙΑΣΟΝΑΣ από την εποχή του 4014 είναι ΟΚ και για τον 4178:

 

http://www.michanikos.gr/files/file/597-%CE%A4%CE%B5%CF%87%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%88%CE%BA%CE%B8%CE%B5%CF%83%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%94%CE%95%CE%94%CE%9F%CE%A4%CE%91/

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα να ετοιμάζω τα ΔΕΔΟΤΑ για υποβολή για να τελειώσω με τα δικαιολογητικά των δηλώσεων που έχω και έχω κολλήσει στις ενότητες Στ (36) και Ζ (37). Πως συμπληρώνονται αυτές?

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχουμε πρόχειρες κατασκευές απαιτείται για αυτές Δ.Ε.ΔΟ.Τ.Α.?

Έχω ρυθμίσει στέγαστρα πτηνών (κοτέτσια)  και μία ξύλινη αποθήκη

τα οποία είναι ο ορισμός των πρόχειρων κατασκευλων και  ο ιδιοκτήτης

ήθελε να τα δηλώσει.

Γνωρίζει κανείς αν παίρνουν απαλλαγή από Δ.Ε.ΔΟ.Τ.Α.?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.