Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ηλεκτρονική Υποβολή ΦΕΜ μέσω Taxisnet


Recommended Posts

Βάλε 0,00 €, το ίδιο ισχύει και για τα ΠΕΑ. Το σύστημα προχωράει αδιαμαρτύρητα.

Σε οποιοδήποτε έργο με αξία 0,00€ προχωράει αδιαμαρτύρητα!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

1) Συμπλήρωσα ένα ΦΕΜ για ΠΕΑ σήμερα το βράδυ (6/5 ώρα 21.00). Μου λέει ότι πρέπει να το πληρώσω μέχρι 6/5!

 Αν το πληρώσω αύριο θα έχω πρόβλημα;

 

2) Δεν το παίρνει αν δεν συμπληρωθούν όλα τα άσπρα κουτάκια. Μερικά δεν έχουν νόημα για ΠΕΑ (π.χ. "μήνες εργασίας"). Στο χειρόγραφο ΦΕΜ δεν τα συμπλήρωνα. Εσείς τι κάνετε;

 

1) Για το ίδιο πραγμα ακριβως μου ήρθε πρόστιμο (αστείο μεν 0,70 euro - σπαστικό μονο που ηρθε) που δεν το πλήρωσα μεχρι τις 12...Παρόλο που τους έστειλα email και ευγενικά τους έλεγα δεν πάτε καλά....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την είχα πατήσει και εγώ έτσι στην αρχή.Είχα βγάλει ταυτότητα οφειλής το βραδάκι σπίτι μου με την ησυχία μου (21:00) και είχα κατευθείαν πληρώσει μέσω e-banking.Το πρόβλημα όμως είναι οτι το e-banking όλων των τραπεζών λειτουργεί μέχρι μια συγκεκριμένη ώρα για κάθε τράπεζα(π.χ 18:00),οπότε στην περίπτωσή μου,η πληρωμή "ολοκληρώθηκε" την επόμενη μέρα το πρωί,επομένως ήμουν ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΟΣ.Μου έβγαλε ένα xtra επιπλέον πρόστιμο<1ευρώ.Το πλήρωσα και τέλος.Πλέον τις ταυτότητες πληρωμής τις βγάζω μέχρι το μεσημέρι (ή μετά τα μεσάνυχτα),ώστε μετά να μην έχω πρόβλημα με το ωράριο λειτουργίας του e-banking.Άλλη λύση δε βλέπω...

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή εμένα μου έβγαλε να πληρώσω την επόμενη μέρα από την υποβολή που έγινε απόγευμα.

Στην πορεία όμως το "φτιάξανε" και πλέον πρέπει να πληρώσεις την ίδια μέρα είτε υποβάλεις πρωί είτε βράδυ.

Γελοίο μεν, πραγματικότητα δε. Ας το ξέρουμε να μην την πατάμε.

Link to comment
Share on other sites

 δυστυχώς έτσι είναι..και παλιά στις ΔΟΥ που πηγέναμε έπρεπε να πλερωθεί την ίδια μέρα το διπλότυπο αν στο είχε κόψει..γι αυτό και άν έσκαγες μύτη γύρω στις 13¨00 μας ρίχναν πολλές φορές άκυρο..

θετικό πλεόν που γίνονται οι πληρωμές των ΦΕΜ μέσω gsis αλλά πρέπει να μην ξεχνιόμαστε και χάνουμε την μέρα..το κόβουμε το πληρώνουμε αμέσως γτ μετά άνθρωπος είσαι ξεχνιέσαι..

Link to comment
Share on other sites

για ποιο λογο οι ανεγκεφαλοι εχουν βαλει το πεδιο 'αξια εργου' 3 φορες?

 

στην συμβατικη και καθορισθεισα βαζουμε την συμφωνειθησα?

Edited by sundance
Link to comment
Share on other sites

συναδελφοι, μετα την τελικη υποβολη φεμ, εκτυπωνω κατι για το πληρωσω στην τραπεζα?

 

θα εκτιμουσα μια γρηγορη απαντηση :mrgreen:

Edited by sundance
Link to comment
Share on other sites

Εκτυπώνεις το "σημείωμα για πληρωμή" και το πληρώνεις είτε με e banking ή στην τράπεζα.

 

Όπως αναφέρεται και παραπάνω πρέπει να το κάνεις την ίδια μέρα αλλιώς έχει πρόστιμο.

Edited by chrisvach
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.