Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Όχι δε μπορείς. Υπάρχει υποχρέωση μεταφοράς της δήλωσης στον 4178 απο την ΥΑ που ακολούθησε

Link to comment
Share on other sites

Δες κι αυτό:  (είναι το doc που επισυνάπτω)

http://portal.tee.gr/portal/page/portal/TEE/MyTEE/auth4178

 

post-2272-0-69019400-1413634435_thumb.jpg

faq_nov_2013.doc

post-2272-0-59610500-1413634630_thumb.jpg

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη συναδελφοι αν εχει περαιωσει και ολοκληρωσει δηλωση αυθαιρετου βασει του ν 4014 (εξοφληση προστιμου και ανεβασμα ολων των σχεδιων) για να δωσω βεβαιωση τωρα για συμβολαιο πρεπει να τη μεταφερω στο ν 4178?? Και ανεβαζω ξανα ολα τα αρχεια βασει του νεου νομου και ακυρωνω ολα τα εγγραφα σχεδια κλπ που εχω ηδη ανεβασει βασει ν 4014 ενω δεν αλλαζει τιποτα απο προστιμο και ιδιοκτησιακο??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μου συνέβη το παρακάτω περιστατικό και δεν ξέρω αν μπορώ να κάνω κάτι.  Με κάλεσαν για μια βεβαίωση, υπάρχει ωστόσο παράνομο τζάκι και καμινάδα που περνάει από το διαμέρισμα σε χώρο κοινόχρηστο του δώματος. Για την τακτοποίηση  χρειάζεται υποθέτω συναίνεση των ενοίκων,της πλειοψηφίας αν δεν κάνω λάθος. Επειδή υπάρχει μια διαμάχη μεταξύ τους δεν θα  τη δώσουν. Τι κάνουμε τότε?  

Link to comment
Share on other sites

Παω σε διαμερισμα του 1966 και βρισκω το μπαλκονι 1,20μ αντι 0,80μ........

Το αρθ.3 λεει οτι η Βεβαιωση μηχανικου δεν αφορα κοινοχρηστους ή κοινοκτητους χωρους του διαμερισματος.

Το μπαλκονι ειναι κοινοκτητος χωρος.

Θα δινατε βεβαιωση για μεταβιβαση?

Ειμαι σιγουρος οτι αν τους βαλω σε διαδικασια νομιμοποιησης, θα βρεθει αλλος μηχανικος που θα δωσει βεβαιωση..........

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.