Μετάβαση στο περιεχόμενο

[A10] Διαδικασία ηλεκτρονικής υποβολής αρχείων του 4178


Recommended Posts

Από τη στιγμή που γράφει "οριστική υπαγωγή" είσαι σε οριστική υπαγωγή. Εσύ απλώς πρώτα το πήγες σε οριστική και μετά ανέβασες τα σχέδια. Και ανάποδα να το έκανες δεν θα άλλαζε κάτι. Είσαι εντάξει!

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

 

Τουλάχιστον με σώζει οτι ορισμένες άδειες τις είχα εκδώσει εγώ, οπότε τα σχέδια έχουν τις αρχικές υπογραφές μου και τις σφραγγιδες οταν έκδιδα την άδεια.

χαχαχαχαχοχαχαχα

 

?

Link to comment
Share on other sites

Οταν η δηλωση ειναι   οριστικη δεν ακυρωνεται το αρχειο. Μετα απο υποβολη ερωτηματος στο ΤΕΕ η απαντηση ηταν να κανω αιτηση για να φερω τη δηλωση σε υπαγωγη  να ακυρωσω τα αρχεια και να την υποβαλλω ξανα. Σε ερωτηση τι θα συμβει αν το αφησω ως εχει και υποβαλλω και το σωστο δεν μου απαντησαν.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Καλό είναι να γίνει η προβλεπόμενη διαδικασία και ν' ακυρωθεί το αρχείο.

Link to comment
Share on other sites

Από προσωπική μου εμπειρία λέω ότι δεν μπόρεσα να ακυρώσω σχέδιο που το ανάρτησα σε λάθος θέση. (κάτι που το έκανα στο ν.4014)

Επανέλαβα τη διαδικασία και απλά στον τίτλο του σωστού σχεδίου στη σωστή θέση συμπλήρωσα "ΟΡΘΗ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ".

Αν κάποιος μπόρεσε να ακυρώσει σχέδιο στο ν.4178 θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα να μου πει τον τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Καλό είναι να γίνει η προβλεπόμενη διαδικασία και ν' ακυρωθεί το αρχείο.

Γεια σας. Πολύ χρήσιμες πληροφορίες. Εάν βρίσκεται η δήλωσή μου σε στάδιο "υπαγωγής" μπορώ να διαγράψω τελείως τα λάθος ανεβασμένα αρχεία μου ή απλώς θα είναι τσεκαρισμένη η επιλογή: " άκυρο" δίπλα από αυτά? Την πάτησα κι εγώ με τη σειρά προτεραιότητας του "uploading" και νόμιζα ότι πατώντας την τελίτσα δίπλα από το αντίστοιχο δικαιολογητικό ανεβάζεις αυτό που επιλέγεις...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Μια ερώτηση..αν ξέρει κάποιος!

Σε μεταφορά δήλωσης από το Ν.4014 στο Ν.4178 στην υποβολή αρχείων, τι βάζουμε εκεί που ζητάει 2. Υ.Δ. ιδιοκτήτη (N.4178/13 άρθρο 11 παρ.2)?

Γιατι στον Ν.4014 είχαμε μόνο την Υ.Δ. ανάθεσης του ιδιοκτήτη..

Απαιτείται: α)νέα Υ.Δ. ιδιοκτήτη (με τον παλιό ή τον νέο ιδιοκτήτη?), β)το αφήνουμε κενό ή γ)κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Πολύ χρήσιμες πληροφορίες. Εάν βρίσκεται η δήλωσή μου σε στάδιο "υπαγωγής" μπορώ να διαγράψω τελείως τα λάθος ανεβασμένα αρχεία μου ή απλώς θα είναι τσεκαρισμένη η επιλογή: " άκυρο" δίπλα από αυτά? Την πάτησα κι εγώ με τη σειρά προτεραιότητας του "uploading" και νόμιζα ότι πατώντας την τελίτσα δίπλα από το αντίστοιχο δικαιολογητικό ανεβάζεις αυτό που επιλέγεις...

Η τελίτσα στο άκυρο του ν.4178 δεν βγαίνει (τουλάχιστον σε μένα....) 

Για σβήσιμο δεν γνωρίζω τόποτα...

Μακάρι κάποιος να μας πει...

Link to comment
Share on other sites

Μα άμα διαβάσεις το άρθρο 11 πάρ. 2 λέει ακριβώς τι πρέπει να εμπεριέχει η εν λόγω ΥΔ....

 

Μήπως εννοείς κάτι άλλο;

 

Και να θες νέα ΥΔ από τον τρέχοντα ιδιοκτήτη ο οποίος σε εξουσιοδοτεί για την μεταφορά της δήλωσης από το ν.4014 στο ν.4178.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα σε απλες περιπτωσεις αυθαιρετων σε οικοδομες (κλεισιμο μπαλκονιων, υπερβαση σε φωταγωγο κλπ) τι ανεβαζουμε στο Δημόσια έγγραφα ή αεροφωτογραφίες ;;

 

Επισης στις ιδιες περιπτωσεις, εκτος αδειας ανεβαζετε στο ιδιο pdf παντα και αποσπασμα ρυμοτομικου για τις περιοχες οπου υφισταται εγκεκριμενο σχεδιο;

Edited by Vasilis_top
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.