Μετάβαση στο περιεχόμενο

[A10] Διαδικασία ηλεκτρονικής υποβολής αρχείων του 4178


Recommended Posts

ναι αυτό πρέπει να κάνεις!

 

Αλλιώς δεν γίνεται τίποτα

 

(μην αγχώνεσαι .. ήδη ο Ν παίρνει 2-3/μηνη παράταση) 

Link to comment
Share on other sites

Στην εκτη καρτελα "προσθετα Στοιχεια" ειμαστε υποχρεωμενοι να γραψουμε την Τεχνικη Εκθεση;

Αν ναι, δεν μπορω να την προσθεσω μετα, μαζι με το ανεβασμα των υπολοιπων αρχειων;

Link to comment
Share on other sites

Ναι πρέπει να την γράφεις.

Όχι δεν μπορείς αφού οριστικοποιήσεις.

Copy - paste αυτής που υποβάλλεται και με το αντίστοιχο έγγραφο στο σύστημα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αρνούμαι να βάλω greeklish.

Βάζω ωραιότατα ελληνικά και αν δε τα αναγνωρίζει πρόβλημά τους ας το αλλάξουν

Συμφωνώ απολύτως!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε μία τακτοποίηση έχω υπέρβαση δόμησης μειωτικού συντελεστή και δυο λοιπές παραβάσεις (κατηγορία 2),στα αρχεία δεν μου ζητάει Ε9 και κατόψεις  , θα ήθελα να ρωτήσω αν ειναι λογικό 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Edited by panosges
Link to comment
Share on other sites

Να υποβάλλεις όλα όσα αναφέρονται στο Ν.4178/2013!!!! Άσε τη λογική στην άκρη.....

Link to comment
Share on other sites

Να υποβάλλεις όλα όσα αναφέρονται στο Ν.4178/2013!!!! Άσε τη λογική στην άκρη.....

Σε δήλωση με αυθαιρεσίες λοιπής παράβασης (κατασκευή εξώστη) και διαφορετικής διαμερισμάτωσης (συνένωση δυο ιδιοκτησιών) δεν απαιτήθηκε υποβολή αρχείου κάτοψης από το πληροφοριακό σύστημα του ΤΕΕ. Έχω την υποχρέωση να συντάξω σχέδιο?

Link to comment
Share on other sites

τα ξαναείπαμε περί απαίτησης σχεδίων από το σύστημα ΤΕΕ, τα απαραίτητα δικαιολογητικά τα καθορίζει ο Νόμος και ίσως κάποια μεταγενέστερη ΥΑ που μπορεί να αφορά τα δικαιολογητικά. Και εδώ Ιάσονα και όσοι γνωρίζετε θα ήθελα την βοήθεια σας, όσον αφορά τα δικαιολογητικά, μήπως κάποια μεταγενέστερη ΥΑ, εγκύκλιος όρισε κάτι άλλο?

Διαφορετικά πιστευω την απαίτηση την ορίζει ο Νόμος σχετικά με το τι δικαιολογητικά πρέπει να κατατεθούν να είμαστε σύννομοι.
Προσοχή λοιπόν στον νόμο και καλή συνέχεια..

Link to comment
Share on other sites

...... Και εδώ Ιάσονα και όσοι γνωρίζετε θα ήθελα την βοήθεια σας, όσον αφορά τα δικαιολογητικά, μήπως κάποια μεταγενέστερη ΥΑ, εγκύκλιος όρισε κάτι άλλο?

 

Όχι, δεν υπήρξε κάτι άλλο εκτός του νόμου.

 

 

Σε δήλωση με αυθαιρεσίες λοιπής παράβασης (κατασκευή εξώστη) και διαφορετικής διαμερισμάτωσης (συνένωση δυο ιδιοκτησιών) δεν απαιτήθηκε υποβολή αρχείου κάτοψης από το πληροφοριακό σύστημα του ΤΕΕ. Έχω την υποχρέωση να συντάξω σχέδιο?

 

Τι Κατηγορία έβαλες το ακίνητο, για το οποίο υπεβλήθη η συγκεκριμένη δήλωση 4178;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν υπήρξε κάτι άλλο εκτός του νόμου.

 

 

 

Τι Κατηγορία έβαλες το ακίνητο, για το οποίο υπεβλήθη η συγκεκριμένη δήλωση 4178;;;;;

Κατηγορία 4. Είναι από μεταφορά του ν. 4014/11.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.