Μετάβαση στο περιεχόμενο

[A10] Διαδικασία ηλεκτρονικής υποβολής αρχείων του 4178


Recommended Posts

Η νομική υποχρέωση είναι του ιδιοκτήτη ... να έχει δηλαδή όλα τα δικαιολογητικά αυτός.

Όταν θα χρειαστούν ενδεχομένως να έχουν αλλάξει πολλοί ιδιοκτήτες ή πολλοί μηχανικοί ή πολλοί νόμοι ...

Link to comment
Share on other sites

και με δεδομένο ότι οι δηλώσεις ισχύουν για 30 χρόνια

 

και ότι είμαι ήδη 65 μπορείς να ..μου θυμίσεις

μετά από 30 χρόνια πόσων χρονών θα είμαι??

 

χα-χα-χα

Link to comment
Share on other sites

Η φράση " τα οποία φυλάσσει ο ιδιοκτήτης μετά την εισαγωγή τους στο πληροφοριακό σύστημα" δεν σημαίνει εκτυπώσεις.

Και σε ηλεκτρονική μορφή το ίδιο ισχύει.....

 

Προσωπικά, δίνω CD με ότι κατέθεσα και σχέδια εκτυπωμένα από το PDF που έστειλα...

Αυτά με τον 4014, με τον 4178 δεν έχω δώσει τίποτα ακόμα.... Μετά τον νέο νόμο θα δω....

Link to comment
Share on other sites

Συνάφελφοι ερωτηση που ειμαι σιγουρη οτι εχει απαντηθει αλλα από τα πολλα σχολια χαθηκα χωρις να μπορω ξεκαθαρα να αποφασισω στο τι θα κανω.

Στο αρχειο "κατοψεις" θα ανεβασω:

1. την νεα κατοψη που εχω φτιαξει κ φαινονται οι αυθαιρεσιες;

2. Θα ανεβασω και την κατοψη της ΟΑ;

3. Θα πρεπει στην δικη μου να σχεδιασω και τα αρχικα περιγραμματα;

4. Ή θα πρεπει πανω σε αυτο της ΟΑ να σχεδιασω την νεα κατασταση;

Link to comment
Share on other sites

4. Ή θα πρεπει πανω σε αυτο της ΟΑ να σχεδιασω την νεα κατασταση;

 

Εγώ αυτό κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Πρώτη φορά αντιμετωπίζω το εξής. Έχω μια δήλωση που έχει αλλαγή χρήσης και διαμερισμάτωση (με αναλυτικό) ισογείου και μου λείπουν 3 αρχεία για πληρότητα αλλα΄δε με αφήνει να τα ανεβάσω. Είναι λίγο αχνό το χρώμα και ενλω το απιτεί για πληρότητα δε με αφήνει. Τα αρχεία αυτά είναι ΔΔΤ, Τοπο αδείας και ΤΕ Η/Μ. ΔΕίτε και την εικόνα...Έχει τύχει σε άλλον?

post-1274-0-79550000-1475140932_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

την ΤΕ Η/Μ γιατί πρέπει να προσθέσεις ως συνεργάτη Η/Μ

 

υ.γ πιο δεξιά από τα αρχεία (που ανέβασες) αναφέρει τις ειδικότητες που μπορούν να τις συντάξουν

Edited by ΚΑΝΑ
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο Βασίλης

Πρέπει να βάλεις μηχανολόγο/ηλεκτρολόγο για να σου ενεργοποιήσει τη δυνατότητα ΤΕ ημ

Και επειδή βλέπω ότι είσαι πολιτικός μηχανικός και λες ότι σου έχει απενεργοποιημένα δεδοτα και τοπογραφικό, υποπτεύομαι ότι η δήλωση έχει γινει στο σύστημα τεχνικής εταιρίας.

Για να μπορείς να ανεβάσεις τα δικαιολογητικά πρέπει στην ομάδα του έργου να συμμετέχει φυσικό πρόσωπο με αντίστοιχο δικαίωμα.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Παίδες είστε διαμάντια και μπριλάντια που έλεγε και ο Σταυρίδης! Χίλια ευχαριστώ!

edit: μάλλον λόγω οριστικής υπαγωγής δε δέχεται προσθήκη μηχανικού!Να κάνω αίτημα να επανέλθει σε κατάσταση "Υπαγωγή" ώστε να τους προσθέσω? 

Edited by Alessio
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.