Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ψηφιακή υπογραφή για ηλεκτρονική υποβολή τοπογραφικών διαγραμμάτων


Recommended Posts

14 ώρες πριν, giorgosv said:

Βασικά είναι οι drivers του token που περιέχουν ενα gui για τη διαχείριση του.

Οταν ομως πρέπει να κανουμε Initialize το token , αυτοι δεν διαγραφονται  ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 770
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1 ώρα πριν, avgoust said:

Οταν ομως πρέπει να κανουμε Initialize το token , αυτοι δεν διαγραφονται  ?

Όχι, initialize είναι κάτι σαν format στο token. Οι drivers είναι τo πρόγραμμα οδήγησης στον υπολογιστή για να μπορεί να διαβάζει το token

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να 'ξερα ποιο σαϊνι σκέφτηκε αυτή την τόσο απλή και καταπληκτική διαδικασία για ψηφιακή υπογραφή. Παλεύω εδώ και δέκα ημέρες και ακόμα δεν μπορώ να βγάλω άκρη. 2001 στην Γερμανία με token για ebanking. ότι πιο απλό υπήρχε. Έχω το 5110cc. Υποτίθεται το καλύτερο. Windows 10 pro. Έχω εγκαταστήσει τους τελευταίους drivers και τα ψηφιακό πιστοποιητικό στο TEE. Δεν μου φορτώνει καν τα αρχεία. Ερώτηση και βγάζει συνέχεια αυτό "DXF / ZIP: Σφάλμα στην ψηφιακή υπογραφή - Η ψηφιακή υπογραφή δεν ταιριάζει με το ψηφιακό πιστοποιητικό του χρήστη." Μπορεί κανείς να βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε τα έχεις ανεβάσει στο ΤΕΕ;

Επίσης όπως προαναφέρθηκε κάνε εξαγωγή τα πιστοποιητικά από το token και από εκεί ανέβασέ τα στο ΤΕΕ

Edited by papathvas
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι Καλησπέρα,

Προσπαθώ κι εγώ εδώ και 2 ώρες να βγάλω άκρη με τα πιστοποιητικά, αφού κατάφερα να τα ανεβάσω στο ΤΕΕ κάνοντας extract το cer που κατέβασα από την ΑΠΕΔ και αφού συγχρόνισα και το token μου με την ΑΠΕΔ στη λήξη της διαδικασίας που περιγράφουν βήμα βήμα, εξακολουθώ να έχω πρόβλημα. Μάλλον πρέπει να διαγράψω τα παλιά πιστοποιητικά από το token αλλά δεν μπορώ να τα βρω με τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.