Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

20 λεπτά πριν, GiannisK64 said:

Είναι πάρα πολλά ενδεικτικά :

-Εξωϊδρυματικό επίδομα και κάθε συναφές ποσό που καταβάλλεται σε αναπήρους.

- Μισθοί, συντάξεις και πάγια αντιμισθία που χορηγούνται σε αναπήρους με ποσοστό αναπηρίας τουλάχιστον 80%.

Κοινωνικό εισόδημα αλληλεγγύης

 Διατροφή συζύγου και τέκνων

και πολλά άλλα γενικά όλα τα ποσά που δεν περιλαμβανονται στις άλλες κατηγορίες εισοδημάτων (μισθωτές, ελ.επαγ/τια,γεωργικά, ακινητα κλπ) του εκκαθαριστικού αν εχει

Στο εκκαθαριστικό που το βρίσκουμε? το γράφει κάπου?

Επίσης το ετήσιο καθαρό εισόδημα που το γράφει στο εκκαθαριστικό?

Edited by mechgiann
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στο εκκαθαριστικό (ΠΡΑΞΗ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥ ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΜΟΥ ΦΟΡΟΥ οπως αναφέρετε ) έχει το Δ Πινακας εισοδημάτων όπου εκεί τα έχει ανά κατηγορία και τα αυτοτελώς φορολογηθέντα αν υπάρχουν. 

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε σας παρακαλώ πολύ να με ενημερώσετε πως γίνεται να αλλάξω τράπεζα σε δήλωση που έχω κάνει στο Εξοικονομώ (ο πελάτης αποφάσισε ότι θέλει να πάρει δάνειο απο άλλη τράπεζα)?

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Όταν την υποβάλλεις οριστικά προς την τράπεζα, εμφανίζεται κουμπί "Ακύρωσης αίτησης δανείου" και ξεκινάει η διαδικασία από την αρχή.

image.png.cf62d0e8d9be1d5bb8488de6de831df3.png

Edited by tsx
Link to comment
Share on other sites

Άρα για να δω αν κατάλαβα σωστά συνεχίζω τη διαδικασία κανονικά με τη λάθος τράπεζα και μετά την ακυρώνω και επιλέγω την νεα τράπεζα και ξεκινάω πάλι από την αρχή?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, katrmp said:

γιατι ζητάει φορολογικη ενημερότητα η επιλογη για δάνειο? και αν ναι το ζητάνε όλες οι τράπεζες?

Το ζητάει η ALPHA.

Η ΠΕΙΡΑΙΩΣ όχι.

Για τις άλλες δε ξέρω ακόμα.

Πάντως για τον πελάτη μου που έκανε χρεωστική φορολογική δήλωση τον περασμένο μήνα κ' δεν έχει άλλες οφειλές, δεν του εκδίδει φορολογική ενημερότητα η ΑΑΔΕ.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, gsaraf said:

Το ζητάει η ALPHA.

Η ΠΕΙΡΑΙΩΣ όχι.

Για τις άλλες δε ξέρω ακόμα.

Πάντως για τον πελάτη μου που έκανε χρεωστική φορολογική δήλωση τον περασμένο μήνα κ' δεν έχει άλλες οφειλές, δεν του εκδίδει φορολογική ενημερότητα η ΑΑΔΕ.

ευχαριστώ πολύ!! Ξερει κανείς αν το ζητά (φορολογικη ενημ,ερότητα) η Εθνική? 

 

Link to comment
Share on other sites

8 λεπτά πριν, aretiemp said:

Άρα για να δω αν κατάλαβα σωστά συνεχίζω τη διαδικασία κανονικά με τη λάθος τράπεζα και μετά την ακυρώνω και επιλέγω την νεα τράπεζα και ξεκινάω πάλι από την αρχή?

Ακριβώς, αλλά είναι και λιγάκι επικίνδυνο. Υπάρχει περίπτωση να κολλήσει στην "λάθος" τράπεζα και να μη μπορείς να την υποβάλλεις οριστικά. Πρόκειται περί σφαλμάτων της πλατφόρμας, τα οποία λογικά θα διορθώσουν πολύ πριν το πέρας της προθεσμίας.

Link to comment
Share on other sites

20 λεπτά πριν, gsaraf said:

Το ζητάει η ALPHA.

Η ΠΕΙΡΑΙΩΣ όχι.

Για τις άλλες δε ξέρω ακόμα.

Πάντως για τον πελάτη μου που έκανε χρεωστική φορολογική δήλωση τον περασμένο μήνα κ' δεν έχει άλλες οφειλές, δεν του εκδίδει φορολογική ενημερότητα η ΑΑΔΕ.

Η Εθνική ζητάει (για μισθωτούς/συνταξιούχους) μόνο ΑΔΤ, εκκαθαριστικό και Βεβαίωση αποδοχών ...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.