Μετάβαση στο περιεχόμενο

Παρέμβαση Στασινού προς την Πολιτεία για την αντιμετώπιση του κορωνοϊού και των επιπτώσεών του σε μηχανικούς, τεχνικές εταιρείες και τον τεχνικό κόσμο


AsiM

Recommended Posts

"Οι μηχανικοί, μαθημένοι στην σκληρή δουλειά, στην παραγωγή και στην προσπάθεια, δεν επιζητούν βοηθήματα και επιδόματα, όσο μπορούν να εργάζονται."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 249
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Νέα παρέμβαση του Προέδρου ... αλλά και ψήφισμα σχετικό με την προηγούμενη 

Πηγή: www.b2green.gr

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

να σαι καλά Τζορτζ που ενημερώνεις, εγώ τον πιστόλιασα τον ΕΦΚΑ γιατί έχω να εισπράξω πάνω από 20 μέρες και έπεται συνέχεια, αν δεν αλλάξει κάτι έστω εκ των υστέρων χάνω και την ρύθμιση 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, DimCiv said:

(...) εγώ τον πιστόλιασα τον ΕΦΚΑ ....

Ε ναι τι άλλο θα μπορούσαμε να κάνουμε υπό αυτές τις συνθήκες. Πιστόλι κανονικό μέχρι νεοτέρας.

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση : υπάρχει συσχέτιση των πληττόμενων ΚΑΔ με αυτούς που έχει ανασταλεί η λειτουργία τους? Δηλαδή: αν μπουν και οι μηχανικοί στους πληττόμενους ΚΑΔ θα ανασταλεί η λειτουργία τους?

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ σχεδόν με όλους σας. Η δήλωση του προέδρου του ΤΕΕ δυστυχώς αποδεικνύει περίτρανα ΠΟΣΟ ΥΠΟΤΕΛΗΣ ΝΙΩΘΕΙ ο συγκεκριμένος και πόσο ΝΤΡΟΠΙΑΣΤΙΚΟ είναι ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ να έχουμε έναν κομματικό υπάλληλο ως πρόεδρο. Γενικότητες και διαμαρτυρία με το χάδι. Τίποτα συγκεκριμένο. Καμιά έντονη διαμαρτυρία για την ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ανακοίνωση του αρμόδιου Υπουργείου που μας αποκλείει από το βοήθημα. 

Προφανώς εγώ σαν τοπογράφος μηχανικός είμαι x-man και μπορώ να στείλω το (ακριβό) gps μου νοερά ή και πραγματικά από το καθιστικό του σπιτιού μου (ως άλλος Magneto - είναι και μεταλλικό βλέπετε) μαζί βέβαια με το γεωδαιτικό σταθμό (μεταλλικός και αυτός), σε οποιοδήποτε μέρος της περιφέρειας που εργάζομαι για να εκτελέσει την οποιαδήποτε τοπογραφική εργασία με ακρίβεια (μαζί με πρίσματα, κοντάρια, σημεία σήμανσης, κορδέλες, καταγραφικά κλπ).

Αλήθεια ποιο "τρομερό" μυαλό τα σκέφτηκε όλα αυτά για να μας εξαιρέσει από το βοήθημα; ΞΕΦΤΙΛΑ. Αλλά πιο πολύ ξεφτίλα είναι ότι κανείς από τη διοίκηση του ΤΕΕ (και ειδικά ο πρόεδρος) δεν έκανε κάποια παρέμβαση στα ΜΜΕ για να αναδείξει το θέμα. Ύποπτη και η αφωνία και των άλλων παρατάξεων. Αηδία.

 

 

Edited by PASOLE
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.