Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τραγελαφικά σε Δημόσιες Υπηρεσίες και απαράδεκτες συμπεριφορές


giannist

Recommended Posts

off topic

Με δεδομένο ότι έχω παρακολουθήσει τη συμμετοχή του συναδέλφου michanikos2011 σ' αυτό το θέμα, μου έκανε εντύπωση ότι στο τελευταίο μήνυμα αναφέρεται με "1 μηνύματα" αντί των 5 συνολικών που έχουν καταγραφεί στο προφίλ του.

 

Απευθυνόμενος προς τους mods, ρωτώ εάν ο περιορισμός των μηνυμάτων σε 1 είναι ένα τυχαίο γεγονός ή συμβαίνει κάτι άλλο;

 

on topic

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 323
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τα post στην θεματική ενότητα "Κουβέντα" , ΔΕΝ μετράνε στον "μετρητή" post του κάθε μέλους.

 

Γι' αυτό συμβαίνει αυτό το παράδοξο.

Link to comment
Share on other sites

Τέτοια περιστατικά πρέπει να τα καταγγέλετε έστω και ανώνυμα αν φοβάστε και δεν είστε τόσο θαραλλέοι όπως ο κ. Pappos όπου μπορείτε (δημάρχους, ΤΕΕ, εισαγγελείς )

Μακάρι να μπει φυλακή

 

Πες μου που πρέπει να τα καταγγέλω. Εννοείται ανώνυμα. Αλλά και πάλι τι να γράφει η καταγγελία ? Ότι: "ο Χ υπάλληλος είναι αγενής και τρώει τυρόπιτες ενώ έχω βάσιμες υποψίες ότι τα παίρνει" ?

 

Να σου πω κάτι. Αφού δουλεύεις σε πολεοδομίες δες γύρω σου τις συμπεριφορές των συναδέλφων σου. Σου φαίνονται όλα λογικά? Κάθονται όλοι και κάνουν τη δουλίτσα τους ήσυχα και ωραία ?

 

Θα σου πω π.χ. ένα παράδειγμα υπαλλήλου ανάλογο με του τύπου πιο πάνω στπ Καπανδρίτι. Είναι γυναίκα, κυκλοφορεί...οικολογικά και εργάζεται σε πολεοδομία κοντά σε σταθμό του ηλεκτρικού. Η συγκεκριμένη μας είχε βγάλει την Παναγία στους ημιυπαίθριους!! Μίλαγε στο κινητό, μας παράταγε, ήταν αγενής, αργούσε και και και....

 

Κατέβηκε η τότε προισταμένη της και της φώναζε μπροστά μας!! Δεν έγινε τίποτα!! Η συγκεκριμένη προφανώς ή γερό μέσο έχει ή δεν ξέρω εγώ τι.

 

Πες μου τι μπορώ να κάνω με αυτήν ?!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

GRTOPO ... επειδή τους τελευταίους 3 μήνες δεν εργάζομαι πλεον σε εργοτάξια αλλά το παλεύω μόνος μου άρχισα πολλές επαφές με δημόσιες υπηρεσίες. Σχεδόν σε όλες ακούω το ίδιο πράγμα. Δεν προλαβαίνουμε, να μας φέρουν προσωπικό, αλλά στη δουλειά χαλαρά και χωρίς πίεση και με τις άδειες του και όλα καλά. σήμερα στη Πολεοδομία Αγίας Παρασκευής μας έβγαλε έξω ο διευθυντής στις 8:50 καθώς οι υπάλληλοι δέχονται μετά τις 9:00. Σε πληροφορώ ότι όλοι οι υπάλληλοι διάβαζαν εφημερίδα ή έπιναν καφέ εκτός από έναν (το πιο σωστό και τυπικό).

Βγαίνοντας από την αίθουσα πήγα να κάνω αίτηση για συντελεστές δόμησης στις 8.55 και η απάντηση των εκτρωμάτων ήταν "ελάτε σε 5 λεπτά, δεν έχουμε ανοίξει ακόμα". ΔΕΝ θέλω να χάσει κανένας τη θέση του αλλά οι άνθρωποι έχουν ξεφύγει, το αυτονόητο για αυτούς εμάς αποτελεί παράδεισο.

Link to comment
Share on other sites

.....σήμερα στη Πολεοδομία Αγίας Παρασκευής μας έβγαλε έξω ο διευθυντής στις 8:50 καθώς οι υπάλληλοι δέχονται μετά τις 9:00. Σε πληροφορώ ότι όλοι οι υπάλληλοι διάβαζαν εφημερίδα ή έπιναν καφέ εκτός από έναν (το πιο σωστό και τυπικό).....

Πήγες να διαμαρτυρηθείς στο Δήμαρχο;

 

Είδες που φταιμε και εμείς;

 

Στις εφορίες επικρατεί το κλίμα που υπάρχει στις πολεοδομίες; ΟΧΙ

Μήπως γιατι τους καλομαθαν οι παλαιότεροι και συνεχίζουν οι νεότρεοι;

Link to comment
Share on other sites

Πήγες να διαμαρτυρηθείς στο Δήμαρχο
To δήμαρχο ποιανού δήμου; Χαλάνδρι-Αγ. Παρασκευή-Χολαργό-Φιλοθέη...... Να δω πότε θα έχει κάθε δήμος δική του πολεοδομία. Αλλά τότε ο μηχανικός θα είναι υπέυθυνος για την αδεια που βγάζει.
Link to comment
Share on other sites

Είναι και εκτός θέματος τα post αυτα Myri, οποτε αν θες διαγραψε τα. Προσωπικά έχω κάνει ηλεκτρονική και έγγραφη αίτηση στο δήμο Χαλανδρίου για επικίνδυνο γεφύρι με καθημερινό φόρτο άνω των 2.000 οχηματων - σχολικών κλπ ( εδω ) και η απάντηση που έχω πάρει είναι κοπανιστός αέρας!! από το Φεβρουάριο. Σκέψου να κάνω παράπονο για ωράριο δημοσίων υπαλλήλων πολεοδομίας. (ας σβήσουν οι συντονιστές ότι νομίζουν αφού βγήκαμε εκτός θέματος)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.