Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τραγελαφικά σε Δημόσιες Υπηρεσίες και απαράδεκτες συμπεριφορές


giannist

Recommended Posts

Φαντάσου να είσαι εσύ που διαφήμιζες 150 ευρώ (όλα μέσα) τον ημιυπαίθριο πέρσυ!!!!

Ο 150ευρώ τσεπώνει το χρήμα και μετά το 'κορόιδο' ας κόψει τον λαιμό του.

 

Το πολύ το 'κορόιδο' να πληρώσει άλλα 150 για τη διεκπεραίωση όταν αγανακτήσει από το πήγαινε έλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 323
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

300 + φπα.

Το θέμα είναι ότι σε πελάτες δεν μπορείς να αρνηθείς.Αλλιώς σιγά να μην έτρεχα 140 χλμ για ένα φάκελο.

ΥΓ. Ας πούμε ότι πήρα 50 ευρώ, αλλάζει κάτι στα γεγονότα?

Edited by banskoboy
Link to comment
Share on other sites

 

- Πόσο κόστισε στο ελληνικό δημόσιο ο υπολογισμό του προστίμου (χώρια η διακίνηση που την έκανες εσύ);

Όλη η ουσία.

Link to comment
Share on other sites

Όλη η ουσία.

 

Το πιο αστείο (αν μπορεί να το δει κανείς έτσι) είναι ότι, στα δεκάλεπτα που χαχανίζουν οι τάδε 2 και τάδε 3, πιθανότατα θα λένε ανέκδοτα του τύπου "πόσοι πόντιοι χρειάζονται για να βιδώσουν μία λάμπα" ή "γιατί οι σοβιετικοί παράγουν μόνο δεξιά παπούτσια"...

Link to comment
Share on other sites

πάντως κάτι φίλοι μου από Γερμανία για να ανοίξουν κατάστημα delicatessen στη Γερμανία

και τα πάνδεινα περάσανε και το λαδάκι τους έδωσαν

 

Καλό...γελάσαμε και σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Μυρι:

1. πάντως κάτι φίλοι μου από Γερμανία για να ανοίξουν κατάστημα delicatessen στη Γερμανία

και τα πάνδεινα περάσανε και το λαδάκι τους έδωσαν

.... για να λέμε και του στραβού το δίκιο

 

 

Μάλλον θα έπεσαν στην περίπτωση ανθρώπων που αγοράσανε ακίνητο στην Ελλάδα και έβγαλαν οικοδομική άδεια, οπότε η επαφή τους με το σύστημα τους άνοιξε τα μάτια.

 

2. Εκεί στους κλέφτες τους κοβουν το δεξί χεράκι!

Εδώ τους κάνουμε πολιτικούς.

 

 

Εδώ και το δεξί χεράκι να τους κόβαμε δεν θα κάναμε τίποτα Μυρί. Θα μας τα έπερναν πάλι με το αριστερό!

:shock:

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Σε επαρχιακή πολεοδομία πάω για υπόθεση Α και για να κλείσω ραντεβού για τελική άδειας σε υπόθεση Β.

Αφού τρώω περίπου όλη την μέρα στην υπόθεση Α και έχει πάει 2:30 η ώρα, πάω στον υπάλληλο που έχει χρεωθεί την άδεια στην υπόθεση Β για να κλείσω ραντεβού. Δεδομένο εδώ, ότι με το τηλέφωνο δεν γίνεται δουλειά, είναι πάντα απασχολημένος...

 

Αφού περιμένω περίπου 10 λεπτά γιατί έβλεπε άδεια με συνάδελφο (ο οποίος ήταν ήδη τουλάχιστον 1 ώρα εκεί) διακόπτω κάποια στιγμή:

-Συγγνώμη ένα ραντεβού θα μου κλείσετε;

-Έλα μετά τις 9/01

-Όχι, να κλείσω το ραντεβού από τώρα και ας είναι μετά τις 09/01

-Δεν κατάλαβες; Πάρε με ΓΙΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ μετά τις 09/01

-Μα τι λέτε; Θα λήξει η άδεια!

-Πότε λήγει;

-Τέλη Γενάρη

-Γιατί με πιέζεις;

-?? Πιέζω; Ένα ραντεβού θέλω για τελικές υπογραφές αδείας, αν έρθω μετά τις 09/01 θα μου κλείσετε ραντεβού για Φεβρουάριο...

-Μην με πιέζεις άλλο! Γιατί άργησες;

-Ο πελάτης ήθελε να το σταματήσει λόγω κρίσης...

-ΑΑΑΑΑ!!!! Και τώρα με πιέζετε εμένα...Πάρε με μετά τις 09/01...

 

...Μετά από αυτό έφυγα...

Αυτά στις 20-12...

Edited by Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Θεωρείται τραγελαφικό η αναμονή για έλεγχο διορθωτικής τα 2+ χρόνια ;

 

Αν όχι, ας σβηστεί το πόστ :mrgreen:

Edited by Kane
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

έχουμε τρελαθεί τελείως σε αυτό τον τόπο . Τελικά αυτοί που αγανακτούν και τα βάζουν με το κράτος και τον μηχανισμό του και τα κόμματα είναι αυτοί που παρανομούν και λειτουργούν παραβατικά κλέβοντας αυτό που κατηγορούν αλλά και εμάς τους μηχανικούς Πρώτα πρέπει να είσαι εσύ εντάξει απέναντι στην κοινωνία και τους συμπολίτες σαν νομιμόφρων πολίτης και μετά να κατηγορείς τους λειτουργούς του κράτους. Εσύ τελικά φίλε της πιο κάτω καταγγελίας από το <μπλόγκ τρομακτικό> είσαι που δημιουργείς τέτοιους υπαλλήλους και τέτοια κόμματα και τέτοιο κράτος και ας μην υπόκυψες στον εκβιασμό . Τα έγραψα και ξεθύμανα

http://tro-ma-ktiko....-post_8434.html

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.