Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επιστροφή φόρου εισοδήματος


Recommended Posts

Ζaxous είσαι και εσύ με επιστροφή > 3000 ευρώ?? Απότι έμαθα, μέχρι στιγμής έχουν φύγει 9 πακέτα εκκαθαρίσεων... (Συνολικά τα πακέτα είναι 15??) Σκέφτομαι να πάω να τους ρωτήσω τι γίνεται...

Link to comment
Share on other sites

'''''Αποτέλεσμα εκκαθάρισης : Πιστωτικό

Εκτιμώμενη ημερομηνία παραλαβής εκκαθαριστικού : 27/09/2010

 

Η επιστροφή σας θα γίνει από τη Δ.Ο.Υ. μετά από έλεγχο.''''

 

Έχω στείλει τη δήλωση ταχυδρομικά με όλα τα δικαιολογητικά μέσα. Τί μπορούν να ελέγξουν?

Link to comment
Share on other sites

Έχω στείλει τη δήλωση ταχυδρομικά με όλα τα δικαιολογητικά μέσα. Τί μπορούν να ελέγξουν?

 

Διασταυρώσεις κάνουν. Αν αποδόθηκε ο παρακρατηθείς φόρος, αν αποδόθηκε ο ΦΠΑ κλπ. Και η ΔΟΥ, αλλά και το ΚΕΠΥΟ στη συνέχεια από όσο μου είχαν πει στη ΔΟΥ μου. Επιβεβαιώστε όσοι σας καθυστερούν, πρώτα από όλα αν έχει φύγει η δήλωσή σας από τη ΔΟΥ σας. Έχουν ρημάξει από έλλειψη προσωπικού οι ΔΟΥ καθώς έχουν αποσπάσει προσωπικό από αυτές για να στελεχωθεί το ΣΔΟΕ. Διάβαζα προχθές για τη ΔΟΥ Αμαρουσίου συγκεκριμένα, όπου οι δηλώσεις Φ.Π. που περιμένουν να εκκαθαριστούν έχουν γίνει στοίβες καθώς δεν υπάρχει προσωπικό και οι καθυστερήσεις είναι τεράστιες. Και στη δική μου ΔΟΥ παρατήρησα το ίδιο φαινόμενο. Ούτε οι μισοί υπάλληλοι δεν έχουν μείνει...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

χαρμόσυνα νέα.

 

Σημερα ηρθε με το ταχυδρομέιο η επιστροφή φόρου... και ΔΕΝ ηταν σε ομολογα δημοσίου :smile:

Link to comment
Share on other sites

Για τι τάξη μεγέθους μιλάτε παιδιά?? <2000,......<5000,........ <10000

Γιατί όσο μεγαλύτερο το ποσό τόσο μεγαλύτερη η καθυστέρηση!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.