Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επιστροφή φόρου εισοδήματος


Recommended Posts

Πολύ γρήγορα ήρθε η επιστροφή σου!!!Εγώ από 24/5 έχω πάει τα δικαιολογητικά αλλά ακόμα τίποτα...Ελπίζω μέσα στον Αύγουστο να γίνει η δουλειά για να ανασάνουμε λίγο

 

 

Εξαρτάται από το πόσο γρήγορα θα διεκπαιρεωθεί (θα σταλεί δηλ. στο ΚΕΠΥΟ )

η πιστωτική κατάσταση στην οποία είστε "γραμμένος".

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πιστώθηκε στο λογαριασμό που είχα δηλώσει η επιστροφή μου (κάτι πάνω από 2100 ευρώ), χθες 16/8. Τα δικαιολογητικά τα είχα πάει στη ΔΟΥ 25/5. Συνολικός χρόνος (μεταξύ προσκόμισης βεβαιώσεων και πίστωσης), 5-6 μέρες λιγότερο από όσο χρειάστηκαν πέρυσι. Δεν έχω λάβει ακόμα ταχυδρομικά το μικρό κόκκινο ειδοποιητήριο-τελικό εκκαθαριστικό.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα 3Κ+ πιστωθηκαν στο λογαριασμο, μεγαλη η χαρη τζη!

εχω ενα ειδοποιητηριο απο ταχυδρομειο, λογικα ειναι αυτο, οταν γυρισω θα το παρω

Link to comment
Share on other sites

Πιστώθηκε στο λογαριασμό που είχα δηλώσει η επιστροφή μου (κάτι πάνω από 2100 ευρώ), χθες 16/8. Τα δικαιολογητικά τα είχα πάει στη ΔΟΥ 25/5. Συνολικός χρόνος (μεταξύ προσκόμισης βεβαιώσεων και πίστωσης), 5-6 μέρες λιγότερο από όσο χρειάστηκαν πέρυσι. Δεν έχω λάβει ακόμα ταχυδρομικά το μικρό κόκκινο ειδοποιητήριο-τελικό εκκαθαριστικό.

 

24/5 δικαιολογητικά αλλά ακόμη τίποτα...Βέβαια δεν έχω δώσει λογαριασμό,περιμένω επιταγή.

Άντε ρε παιδιά,τα έχουμε ανάγκη λέμε :)

Link to comment
Share on other sites

Εμενα καθυστερουν υπερβολικα..

Περασα απο τη ΔΟΥ αλλα η υπαλληλος που εχει χρεωθει την υποθεση μου ελλειπε..

Μια συναδελφος που ειδε το φακελο μου, μου ειπε ανοησιες σχετικα με βεβαιωσεις για παρακρατηση που ειχα απο καποιον ΟΤΑ..

Οτι επρεπε λεει να αναφερει και τον αριθμο του διπλοτυπου που εγινε η παρακρατηση...

Λες και ειναι δικη μου δουλεια αυτο..

Νομιζω καποιος το ειχε αναφερει παλι..

Τσακωθηκα και εφυγα...

Θα παω να βρω αυριο την υπαλληλο...

Link to comment
Share on other sites

Στη ΔΟΥ μου ειπαν οτι ολες οι εκκαθαρισεις για επιστροφες θα γινουν μετα την 1 Οκτωβρη...

 

Τους εχεις ερθει ενημερωση..

Επειδη θελουν πρωτα να υπολογισουν και να στειλουν τα "ραβασακια" για την εκτακτη εισφορα...

 

Αρα υπομονη...

Link to comment
Share on other sites

μια η άλλη θα παει φετος...

Η επιστροφη θα φυγει για ολους τους φορους... επειδη ειμαστε ελευθεροι επαγγελματιες, επειδη βγαλαμε πανω απο 12000, επειδη αναπνεουμε... :shock:

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειμαστε ελευθεροι επαγγελματιες, επειδη βγαλαμε πανω απο 12000, επειδη αναπνεουμε...

 

Πολύ σωστά το έθεσες συνάδελφε.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.