Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επιστροφή φόρου εισοδήματος


Recommended Posts

Σε εμένα πάλι ήταν το πρώτο πράγμα που ζήτησαν ("τις αποδείξεις του κωδ. 049 του Ε1"). Σου απάντησα και στο άλλο thread panoscy.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πάλι ήταν το πρώτο πράγμα που ζήτησαν ("τις αποδείξεις του κωδ. 049 του Ε1"). Σου απάντησα και στο άλλο thread panoscy.

 

tpanag είναι άλλο ο κωδικός 049 του Ε1 και άλλο ο 546 του Ε3!!!

τις αποδείξεις (049) φυσικά και μου τις ζήτησαν, όπως και επιμελητήρια, ιατρικές αποδείξεις κλπ, αλλά όχι τα επαγγελματικά μας έξοδα που αναγράφονται στον κωδικό 546 του Ε3!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Βλέπω έχει μείνει "νεκρό" το thread για αρκετό καιρό!!!!Έχει λάβει κανείς επιστροφή άνω των 1500 euro??Ξέρω προσωπικά αρκετούς που πήραν επιστροφή κάτω των 1500...Το θέμα είναι τί γίνεται με τους υπόλοιπους...Όποιος γνωρίζει κάτι ας δώσει τα φώτα του

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζω άτομα που πηραν επιστροφη ανω των 1500 Ευρω. Απλα τους ζητησαν να προσκομισουν ολα τα δικαιολογητικα τους στη ΔΟΥ για να τα ελεγξουν (επειδη κατεθεσαν τη δηλωση τους ηλεκτρονικα).

Αυτο όμως συνεβει απ οσο γνωριζω και για ατομα με επιστροφη κατω των 1500 Ευρω...

Γενικα νομιζω οτι επανεξεταζουν ολες τις περιπτωσεις με επιστροφη ανω των 1000 Ευρω...εκει εχω καταληξει...

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει μηχανικός που έχει πάρει επιστροφή φέτος???

με τουλάχιστον είκοσι συναδέλφους που έχω μιλήσει, όλοι έχουν ελεγχθεί, αλλά ουδείς έχει εισπράξει έστω και ένα ευρώ!!! μάλιστα υπήρχε συνάδελφος που πήρε φέτος το Μάρτιο την επιστροφή του '09!!!

Link to comment
Share on other sites

Νωρίς είναι ακόμα. Μη βιάζεστε. Πήγαν και πολύ πίσω όλες οι προθεσμίες φέτος. Παρ'όλα αυτά πιστεύω ότι θα πιστωθούν οι επιστροφές και νωρίτερα αναλογικά με άλλες χρονιές γιατί όπως διάβασα η εκκαθάριση γίνεται πιο εύκολα και πιο γρήγορα λόγω μεγάλου ποσοστού ηλεκτρονικών δηλώσεων πλέον. Τέλη Ιουλίου, αρχές Αυγούστου μια χαρά θα είμαστε αν τα πάρουμε.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.