Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τις πλευρές 1-2-3-4 σαν κατηγορία 2Β και τις Γ και Δ σαν 2Γ. Νομίζω πως είναι σχετικά πιο εύκολη κατασκευαστικά η  εσωτερική θερμομόνωση στις διαχωριστικές προς το κλιμ/σιο και παράλληλα δεν στενεύει το πλάτος των διαδρόμων και τις σκάλας.

Link to comment
Share on other sites

Σε αντίστοιχη ερώτησή μου στο [email protected]  στις 11/7/2011, πήρα την παρακάτω γραπτή απάντηση και από τότε την εφαρμόζω :

 ..........................

Συνεπώς σε περίπτωση μονοκατοικίας ή οροφοδιαμερίσματος τελευταίου ορόφου επιλέξιμα είναι όλα τα τετραγωνικά (π.χ. μαζί με τις μαρκίζες και τις προεξοχές των μπαλκονιών) εφόσον αυτή είναι η ορθά ολοκληρωμένη τεχνική λύση.

Το ίδιο περίπου είπαν τηλεφωνικά και σε μένα 

ερώτηση: έχω οροφοδιαμέρισμα τελευταίου ορόφου 70 τ.μ. + εξώστες διαμερίσματος 10 τ.μ. + οροφή κλιμακοστασίου 15 τ.μ.(δεν υπάρχει απόληξη, αλλά η σκάλα έχει ταβάνι όπως το διαμέρισμα, η πρόσβαση στο δώμα γίνεται από μεταλλική σκάλλα στον εξώστη) >> Πόσα τ.μ. μόνωσης δώματος επιτρέπονται ?

Απάντηση (ΤΗΛΕΦ) : τα 70 διαμερ. + 10 εξώστες διαμερίσματος. (δηλ. όχι το ταβάνι της σκάλας)

 

και κάτι που έχει συζητηθεί πριν καιρό αλλά το ανέφερες εσύ Nick_61 για το #2620 σχετικά με τον έλεγχο ΕΤΕΑΝ. 

ήθελα - αν δεν σε πειράζει - να μάθω, ο έλεγχος έγινε πριν ή μετά την εκταμίευση του ποσού ?

και δεύτερον, μου κάνει εντύπωση που είπες πως σου έκαναν έλεγχο δύο φορές ενώ οι υπόλοιποι δεν έχουμε ιδέα. Μήπως πρόκειται για ιδιοκτήτη που έχει καταθέσει καμιά 30ριά φακέλους για επιδότηση και γι΄αυτό ? 

Σ΄ευχαριστώ

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ο έλεγχος έγινε στην μία περίπτωση μετά από 3 και στην άλλη μετά από 8 μήνες από την εκταμίευση.

 

Οι δύο έλεγχοι έγιναν σε δύο διαφορετικούς ιδιοκτήτες, σε διαφορετικές ημερομηνίες, καμμία σχέση ο ένας με τον άλλον.

Από ότι μου εξήγησαν, το που θα πάνε για έλεγχο προκύπτει εντελώς τυχαία και αναλογικά ανά περιφέρεια, μέσω ηλεκτρονικής κλήρωσης μεταξύ των ωφελούμενων του προγράμματος που έχουν εκταμιεύσει σε κάθε περιφέρεια.

Απ'ότι φαίνεται ήμουν αρκετά "τυχερός"    :evil:

Edited by nick_61
  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Ενημερώνουν την τράπεζα και τον ωφελούμενο. Στον ωφελούμενο στέλνουν και επιστολή με ακριβή ημερομηνία και ώρα και επιβεβαιώνουν και τηλεφωνικά το ραντεβού μαζί του.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.