Μετάβαση στο περιεχόμενο

Λογαριασμός στην Εθνική Τράπεζα για την κατάθεση των αμοιβών


Recommended Posts

Εγώ πρόσφατα άνοιξα...Μου έδωσαν αυτόν (Επαγγελματικός Plus):

 

http://www.nbg.gr/wps/portal/!ut/p/c1/04_SB8K8xLLM9MSSzPy8xBz9CP0os3jXIFNnSzcPIwMDDx8zAyMfswAjZz83I28XI6B8JJK8u6mLK1A-0NDP3MjPwMDSiIBuP4_83FT9SP0ocyQz_H1cgKpcLVx9nXwMDQIN9SNzUtMTkyv1C3IjyvMdFRUBW_ygUA!!/dl2/d1/L0lJSklna21BL0lKakFBRXlBQkVSQ0pBISEvWUZOQTFOSTUwLTVGd0EhIS83X0VSNUM5RkgyMEdPTEQwMkxFOEVNQkwxMFExL2Zac09COTI2NDAwOTU!/?WCM_PORTLET=PC_7_ER5C9FH20GOLD02LE8EMBL10Q1_WCM&WCM_GLOBAL_CONTEXT=/wps/wcm/connect/nbg-gr/NBG+Site/Business/Small+and+Medium+Enterprises/Deposits/EURO/81-Epaggelmatikos+Plus

 

Δεν έδωσα φράγκο...Τα παλιά εκκαθαριστικά μου τα ζήτησαν για να βγάλω πιστωτική και μπλοκ επιταγών...Δεν έβγαλα...

 

 

@dimitrispsi: Μην πάρεις αυτόν...πάρε τον Επαγγελματικό Plus...

Link to comment
Share on other sites

Με πήρε τηλέφωνο η ίδια κοπέλα και μου είπε ότι η κατάθεση για το άνοιγμα του όψεως είναι 1000 ευρώ!

 

Δεν θα πληρώσεις σ-ε-ν-τ. Οι Μηχανικοί, δεν πληρώνουμε για τον λογαριασμό που απαιτείται. Ακριβώς γιατί ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΜΟ. Και άσε την "κοπέλα" να λέει ό,τι θέλει. Αναφορά του καταστήματος κατευθείαν στα κεντρικά της ΕΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πρόσφατα άνοιξα...Μου έδωσαν αυτόν (Επαγγελματικός Plus):

 

http://www.nbg.gr/wps/portal/!ut/p/c1/04_SB8K8xLLM9MSSzPy8xBz9CP0os3jXIFNnSzcPIwMDDx8zAyMfswAjZz83I28XI6B8JJK8u6mLK1A-0NDP3MjPwMDSiIBuP4_83FT9SP0ocyQz_H1cgKpcLVx9nXwMDQIN9SNzUtMTkyv1C3IjyvMdFRUBW_ygUA!!/dl2/d1/L0lJSklna21BL0lKakFBRXlBQkVSQ0pBISEvWUZOQTFOSTUwLTVGd0EhIS83X0VSNUM5RkgyMEdPTEQwMkxFOEVNQkwxMFExL2Zac09COTI2NDAwOTU!/?WCM_PORTLET=PC_7_ER5C9FH20GOLD02LE8EMBL10Q1_WCM&WCM_GLOBAL_CONTEXT=/wps/wcm/connect/nbg-gr/NBG+Site/Business/Small+and+Medium+Enterprises/Deposits/EURO/81-Epaggelmatikos+Plus

 

Δεν έδωσα φράγκο...Τα παλιά εκκαθαριστικά μου τα ζήτησαν για να βγάλω πιστωτική και μπλοκ επιταγών...Δεν έβγαλα...

 

 

@dimitrispsi: Μην πάρεις αυτόν...πάρε τον Επαγγελματικό Plus...

 

Είναι όψεως αυτός; Έχεις κάνει κίνηση για αμοιβές, δηλαδήυ είναι οκ?

 

Δεν θα πληρώσεις σ-ε-ν-τ. Οι Μηχανικοί, δεν πληρώνουμε για τον λογαριασμό που απαιτείται. Ακριβώς γιατί ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΜΟ. Και άσε την "κοπέλα" να λέει ό,τι θέλει. Αναφορά του καταστήματος κατευθείαν στα κεντρικά της ΕΤΕ.

Στα κεντρικά πήρα, στο 181818...

Τι να του πω του ενδιαφερόμενου, έχω μπερδευτεί...

 

Όταν τα έφτιαξα εγώ... Μου τα έφτιαξε άλλος και δεν τα έχω αντιμετωπίσει ο ίδιος...

Link to comment
Share on other sites

Όψεος είναι...

Πήγα από την τράπεζα και τους ζήτησα λογαριασμό μηχανικού...Μου τον έδωσαν από μόνοι τους οπότε δεν έμπλεξα με τσακωμούς...Από ότι κατάλαβα είναι σχετικά νέο προϊόν της Εθνικής.

 

Σου ζητούν οικονομικά στοιχεία μόνο για πιστωτική και μπλοκ...

 

Προς το παρόν δεν τον έχω χρησιμοποιήσει, αλλά δεν πιστεύω να έχω πρόβλημα...

 

Πήγαινε σε μια Εθνική...αν σου ζητήσουν λεφτά ή φύγε και πήγαινε σε άλλη ή κάτσε να τσακωθείς. Πέστους εσύ για τον Επαγγελματικό Plus...

 

Καλύτερα μη συννενοείσαι από το τηλ.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντος ξερω οτι ο λογαριασμος μηχανικου ειναι...

 

ουτε Plus, ουτε με μπλε και πρασινους κοκους..

 

μακαρι να μπορεις να τον χρησιμοποιησεις και να κανεις τη δουλεια σου...

Link to comment
Share on other sites

και μπλόκ επιταγών σου βγάζουν χωρίς κανένα άλλο προαπαιτούμενο (φορολογική δήλωση, κατάθεση κλπ)

 

Να σου πω την αλήθεια δεν το δοκίμασα να βγάλω, αν και είμαι σίγουρος ότι μου ζήτησαν οικονομικά στοιχεία, γιατί μεσημέριασε και έφαγα τη μισή μέρα μου εκεί...

Link to comment
Share on other sites

είναι μέσα στην συμφωνία,

χορήγηση μπλόκ επιταγών, χωρίς στοιχεία οικονομικής επιφάνειας, απλά μονον το ΑΦΜ, (εννοείται ότι δεν είσαι στον Τειρεσία !!:D )

η εικόνα που περιγράφεται παραπάνω είναι επειδή απλά ο κάθε τραπεζο-υπάλληλος προσπαθεί να πουλήσει και το κάτι τις παραπάνω,

αυτός την δουλειά του και εμείς την δική μας συμφωνία

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θυμάμαι πως παλιά γίνονταν σφαγή σε ποιο υποκατάστημα της ΕΤΕ θα άνοιγε ένας μηχανικός λογαριασμό. Αφού δντης μου έλεγε έλα και άνοιξε και άλλον σε εμάς και κλείσε τον παλιό.... (χωρίς να με γνωρίζει, απλά για να έχει μηχανικούς στην τράπεζά του)

 

Χτες πήγα να πάρω νέο μπλοκ και μου ζήτησαν εκκαθαριστικό. Πήγα τύπωσα ένα τους το πήγα. Αν δεν εγκρίνονταν θα είχαμε μανούρες αλλά αφού εγκρίθηκε δεν άξιζε τον κόπο να κάτσω να μαλώνω...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.