Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΕΣΠΑ: Δικαιολογητικά - έλεγχος υλοποίησης επένδυσης


Recommended Posts

ρε παιδια ο προμηθευτης μου ο ενας εκλεισε, και δεν μπορω να του ζητησω να μου εκτυπωσει καποια προσφορα, ειπε οτι μπορει να ξανανοιξει αλλα χλωμο. τι γινεται?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 828
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το ότι έκλεισε δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί να σου τυπώσει μια σελίδα με την προσφορά και να βάλει μια σφραγίδα. Πίεσε τον.

Link to comment
Share on other sites

@kostas_eng

 

Ασφαλιστικη ενημερότητα απο ΤΣΜΕΔΕ δεν απαιτειται,τι τους νοιαζει αν χρωστας λεφτα στο ταμειο σου,αυτους τους νοιαζει να μην χρωστας λεφτα στο δημοσιο (εισφορες προσωπικου ΙΚΑ κλπ. )

Μαλιστα δεν προκύπτει απο τα δικαιολογητικα που ζητάνε και το διευκρίνησα και με την τράπεζα.Αρα μονο απο ΙΚΑ!

Link to comment
Share on other sites

Το όλο θέμα έχει καταντήσει αστείο. Πήρα στο ΤΕΕ τμήμα Πελοποννήσου να ζητήσω την βεβαίωση για άδεια άσκησης επαγγέλματος σε ισχύ. Ο υπάλληλος μου πε ότι πρέπει να τους πάω στο ΕΣΠΑ την κλασική που μας στέλνει κάθε χρόνο το ΤΕΕ και ένα ακριβές αντίγραφο της αρχικής άδειας άσκησης. Μάλιστα δήλωσε και εκνευρισμένος με τις απαιτήσεις που έχει κάθε άσχετος. Τελικά μου πε πως αν βρω από κάποιον συνάδελφο βεβαίωση από το ΤΕΕ που να αναφέρεται σε άδεια άσκησης σε ισχύ να τη στείλω να μου κάνουν ίδια...

update (η κωμωδία συνεχίζεται): τηλεφωνώ στα κεντρικά στο τμήμα μητρώου στην Αθήνα, της λέω τι θέλω και μου λέει φυσικά και δίνουμε. Μα λέω το τμήμα σας στην Πελοπόννησο μου πε δεν δίνετε! Αυτοί μπορεί να μη δίνουν εμείς δίνουμε και συμπληρώνει αν το στείλεται σήμερα με φαξ θα το λάβουμε αύριο (!!!!!!!!), θέλει 4 εργάσιμες για υπογραφές και όσο κάνει μετά το ταχυδρομείο....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις της παρέλαβα από το ΤΕΕ Κεντρικής Μακεδονίας.

Γράφει ότι ισχύει για 6 μήνες και κάθε νόμιμη χρήση.

 

Έχει δίκιο ο υπάλληλος του δικού σου ΤΕΕ.

Αρχική άδεια + βεβαίωση ότι πλήρωσες έως 31.12.2010 = ήσουν ενεργό μέλος έως την ημέρα έκδοσης της βεβαίωσης (τουλάχιστον)

Τώρα άμα σου βάρεσαν καμπάνα από πειθαρχικό ή έκανες παύση...

Καταρχάς μέσω του myΤΕΕ μπορείς να βγάλεις "φρέσκια" και να ελεγχθεί.

Τέσπα.

Πολλοί θα το διαβάσουν, λίγοι θα το καταλάβουν (από τους ΕΦΔ).

Link to comment
Share on other sites

Το post #149 είναι δικό μου και σε παρακαλώ να το αφήσεις ήσυχο. :D:D:D

 

:P Ουπς. Λαλακία :P

 

Οπότε διορθώνω.

 

Σχετικά με το #144 post μου έχουμε καμιά απάντηση?

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο σε αυτό που λες. Λογικό είναι,αφού η κλασική βεβαίωση λέει ότι είσαι μέλος τεε και είναι σε ισχύ μέχρι τις 31-12-2010, να καλύπτεσαι. Άλλα είπαμε ελλάδα είμαστε.

Την εκτύπωσα και από το myTEE είναι η ίδια με αυτή που μου στέλνουν κάθε χρόνο.

Ξανατηλεφώνησα στο τμήμα Πελοποννήσου, τον ενημέρωσα. Δήλωσε άγνοια και πως θα το ψάξει. Στα περιφερειακά τμήματα έχουν έτοιμες φόρμες μέσα απο το online συστημά τους. Τέτοιου είδους βεβαίωση δεν έχουν μου πε. Οπότε φαξ Αθήνα κτλ...

Κρίμα πάντως που ένα σύστημα φτιαγμένο να εξυπηρετεί μηχανικούς είναι τόσο δυσκίνητο ...

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το #144 post μου έχουμε καμιά απάντηση?

 

Θα συμφωνήσω με τον ssouanis στο αμέσως προηγούμενο post (#143). Εγώ στα δικά μου δεν έβαλα τίποτα. Αν κάτι τους ενοχλεί ας με καλέσουν για διευκρίνιση.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ξεκίνησα να ασχολούμαι με τις νέες προσφορές. Ο πρώτος προμηθευτής που επικοινώνησα μου είπε ότι γίνεται χωρίς πρόβλημα και λογικά έτσι θα πρέπει να ναι. Δεν έχει η προσφορά που δίνουν κάποια λογιστική χρήση, δεν τους είναι πρόβλημα να βάλουν παλιά ημερομηνία.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.