Μετάβαση στο περιεχόμενο

Λοιπές παραβάσεις - Αναλυτικός προυπολογισμός


Recommended Posts

To TEE αναφερει οτι παμε με τρεχουσες τιμες που σε καμια περιπτωση δεν πρεπει να ειναι μικροτερες της εγκυκλιου 8/90.

Απ'αυτο θα παει κανεις με τις τρεχουσες? Μπορουμε δηλ να χρησιμοποιησουμε μονο την εγκυκλιο? Ειμαστε καλυμενοι?

Link to comment
Share on other sites

Σε εκτός σχεδίου ενα αυθαίρετο προκατασκευασμένο, τοποθετείται συνήθως πάνω σε μια πλατφόρμα απο μπετον. Αφου πρώτα έχει διαμορφωθεί το έδαφος. Πρεπει να το βάλουμε σαν λοιπες παραβάσεις; ή καλύπτεται απο τα τετραγωνικά που δηλωνουμε για το αυθαιρετο

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν έχεις Οικ. Άδεια και άρα συγκρινόμενα στοιχεία, εγώ δεν θα το έβαζα.

Βέβαια υπάρχει και η άποψη να εξετάσεις εάν η διαμόρφωση είναι σύννομη κατά Γ.Ο.Κ. αλλά και πάλι δε νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

...τελικά η Ερωταπάντηση ΥΠΕΚΑ Γ-20 (περί υπολογισμού παλαιότητας στα κατ' αποκοπή πρόστιμα), μετατρέποντάς τα σε 75€ για προ 1983 και 400€ για προ 2003 είναι σωστή? Πρόκειται να ενημερωθεί το σύστημα (για να παίρνει την παλαιότητα) ή απλά ΑΚΥΡΟ?

Link to comment
Share on other sites

Για βεβαίωση το ΤΕΕ είχε δώσει "οδηγία" για 1000*λ, αλλά η διαπραγμάτευση είναι ελεύθερη.

 

Τη συμφωνηθείσα αμοιβή με τον πελάτη τη δηλώνεις στα "Πρόσθετα στοιχεία" της Δήλωσης.

 

Η κατάθεση της αμοιβής σου εάν είναι όμοια με τη "νόμιμη" που καθόρισε το ΤΕΕ μπορείς να την καταθέσεις ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ και στον ειδικό λογαριαμό της ΕΤΕ.

Αλλιώς στο χέρι ή υποχρεωτικά σε Τραπεζικό λογαριασμό εάν είναι πάνω από 1500 ευρώ (αυτό για λογιστικούς-φορολογικούς λόγους και μόνο).

 

Ποιά είναι η οδηγία που έχει δώσει?

Νομίζω δεν απαιτούνταν να περαστεί στο σύστημα των αμοιβών του myTEE στην περίπτωση μόνο της βεβαίωσης για μεταβίβαση! Κάνω λάθος? Έχω χάσει επισόδεια?

Link to comment
Share on other sites

Το ΤΕΕ Θεσσαλίας είχε δώσει την οδηγία. Το κεντρικό δεν έχει πει τίποτα οπότε δεν τρέχει τίποτα. Και εννοείται δεν απαιτείται να περαστεί στο σύστημα αμοιβών!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.