Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αλλαγές στο Σύστημα Υπολογισμού και Διαχείρισης Αμοιβών Μηχανικών


Engineer

Recommended Posts

Τελικά το πρόβλημα ήταν ότι έπρεπε από την καρτέλα :« ΧΩΡΟΙ » να επιλέξεις : «επιφάνεια οικοπέδου ή κτήματος για τοπογραφικές εργασίες ή εργασίες περίφραξης» που αφορά καθαρά τοπογραφικές εργασίες...κι εγώ δεν το είχα βάλει αυτό.

Όσον αφορά στη βεβαίωση για αδόμητο αγροτεμάχιο, επειδή αυτή συνοδευόταν από τοπογραφικό, θεώρησα σωστό να βάλω σαν κωδικό έργου αμοιβής αυτόν που αφορά το αντίστοιχο τοπογραφικό αντί να το αφήσω κενό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 599
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...

Εχω υποβάλλει δυο φόρες το ίδιο έργο, σε κατάσταση τελικής υποβολής. Θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα?

Edited by Paul_Mix
Link to comment
Share on other sites

Εχω υποβάλλει δυο φόρες το ίδιο έργο, σε κατάσταση τελικής υποβολής. Θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα?

 

Δεν νομίζω να έχεις θέμα. Το έχω κάνει και εγώ και δεν έγινε κάτι. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Εχω υποβάλλει δυο φόρες το ίδιο έργο, σε κατάσταση τελικής υποβολής. Θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα?

Θα σου μείνουν "απλήρωτες" οι εισφορές στο ΤΕΕ.

Δε νομίζω να τρέχει κάτι. Αλλά και να τρέξει λύνεται εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

επειδή και εγώ είχα αγχωθεί μία φορά που έστειλα ένα έργο σε κατάσταση τελικής υποβολής και ήταν άκυρο, έστειλα mail σε μία διευθυνση που αναφέρεται (σε αυτήν νομίζω http://[email protected] )και τους είπα ότι το έργο με τον συγκεκριμένο κωδικό είναι άκυρο. Μου απάντησαν σχετικά άμεσα και μου είπαν να ξεκλεικάρω τo "αποδοχή πληρωμών".Αυτά

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα!

Το σύστημα αμοιβών για ενεργειακή επιθεώρηση βγάζει ακόμα το ποσό υπέρ ΤΕΕ ως ποσοστό επί της νόμιμης αμοιβής και όχι επί της συμφωνειθήσας.

Τί κάνουμε?

Εντάξει, το ποσό είναι πολύ μικρό, αλλά μήπως περισσεύουν?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.