Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ανέβασμα συμβάσεων με πελάτες μας στο σύστημα αμοιβών του ΤΕΕ


Recommended Posts

Εγω παντως σημερα τις ανεβασα ολες και καθαρισα...

Μονο κατι ψιλα μου μεινανε που ποτε δεν τα πηρα απο πελατες και θα πρεπει εκ των υστερων να τους αναζητησω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 554
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τα έργα στο σύστημα αμοιβών για τα οποία έχεις κόψει απόδειξη μέσα στο 2012 τα πήγες όλα σε τελική υποβολή ανεξάρτητα από το εάν υπέβαλες συμφωνητικό??

Το συμφωνητικό που εισάγεις είναι προδιαγραφών ΤΕΕ ή το αρχικό δικό σου που υπέγραψες με τον πελάτη?

Πάντως εξακολουθώ στο pc μου να μη μπορώ να διαβάσω το αρχείο που έχω υποβάλλει. Όταν πατάω για λήψη μου το βγάζει με αλαμπουρνέζικους χαρακτήρες και δεν μπορεί να το ανοίξει (αρχείο pdf) και επιπλέον δεν μπορώ να κάνω ακύρωση!!!

Edited by dpsemmas
Link to comment
Share on other sites

Χαμός στο ίσωμα. Ο καθένας όπως κρίνει.

Εγώ πάντως ρε παιδιά επί τρία τρίμηνα τα πήγαινα στο ΤΕΕ-ΤΚΜ και πρωτοκολλούσα. Πώς προκύπτει ότι πρέπει να τα ξαναβάλω στο σύστημα τώρα?

Και πώς προκύπτει ότι για όσα κόψαμε απόδειξη πρέπει να τα γυρίσουμε σε τελική υποβολή? Άν στα 10 αυθαίρετα πχ έχουμε κλείσει (ολοκληρωμένη υπαγωγή) μόνο 2 φακέλους (άσχετα με την εξόφλησή μας), θεωρητικά δεν είναι ανάγκη να κλείσουμε τις αμοιβές ΩΣΠΟΥ ΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΕΙ η υπηρεσία μας. Σωστά?

Άρα πώς θα βγάλουν άκρη να στείλουν για διασταύρωση με βάση το αν κάναμε τελική υποβολή ή ενδιάμεση?

Μάλλον τζάμπα τρέχουμε.

Φυσικά το ανυπόγραφο κείμενο δεν αναφέρει ούτε ημερομηνίες ούτε τίποτα. Και τί να αναφέρει άλλωστε αφού τα έχουν κάνει Σκ@@.

Να τους χαιρόμαστε και καλή χρονιά.

Edited by sarcs
Link to comment
Share on other sites

Ιάσονα συγνώμη, όταν λες τα πάντα τί εννοείς? ό,τι συμφωνητικό έκανες μέσα στο 2012? Από τις 29.11 και μετά? ό,τι έχει κοπεί ΑΠΥ?

Για τις βεβαιώσεις?

Σόρρυ για τις προσωπικές ερωτήσεις αλλά φαίνεται ότι και συ το έχεις ψάξει το θέμα.

Για το κλείσιμο των έργων στις αμοιβές τί γνώμη έχεις για το timing? Γιατί τα τσακάλια λένε μόνο όταν ολοκληρώνεται η υπηρεσία τελείως να το κλείνουμε.

 

Πάντως σήμερα το ΤΕΕ-ΤΚΜ ακόμη πρωτοκολλεί χειρόγραφα τα συμφωνητικά (αν και εγώ του τελευταίου τριμήνου τα πήγα ηλεκτρονικά, αλλά μόλις μου το είπε συνάδελφος).

Edited by sarcs
Link to comment
Share on other sites

Και πώς προκύπτει ότι για όσα κόψαμε απόδειξη πρέπει να τα γυρίσουμε σε τελική υποβολή? Άν στα 10 αυθαίρετα πχ έχουμε κλείσει (ολοκληρωμένη υπαγωγή) μόνο 2 φακέλους (άσχετα με την εξόφλησή μας), θεωρητικά δεν είναι ανάγκη να κλείσουμε τις αμοιβές ΩΣΠΟΥ ΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΕΙ η υπηρεσία μας. Σωστά?

Και σε ολοκληρωμένη υπαγωγή να έχει πάει το αυθαίρετο πάλι δεν σημαίνει ότι ολοκληρώθηκε και η εργασία μας αφού για να ολοκληρωθεί πρέπει να ανέβουν και τα απαραίτητα αρχεία/σχέδια για τα οποία υπάρχει προθεσμία μέχρι 30/6/2013.
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν υπαρχει deadline

Το deadline, αν δεν οριστει σαφως απο τους αρμοδιους, εναποκειται στη διακριτικη μας ευχερεια...

Το θεωρω τελειως ανουσιο, δεν προκειται ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΝΑΣ να καθησει να κατεβασει τα συμφωνητικα ενα ενα για να λαβει τις αναγραφομενες τιμες, οποτε κανενας λογος για αγχος.

 

Πλεον, εχοντας ανεβασει το συνολο των συμφωνητικων για το 2012, για καθε εργο που ολοκληρωνεται, σκαναρω και ανεβαζω και το συμφωνητικο να μην τρεχω εκ των υστερων

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.