Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Οχι δεν βρίσκομαι σε επέκταση υπογείου....το πρόβλημα υπάρχει καθώς τα μεγέθη που εξετάζω είναι δόμηση, κάλυψη, ύψος σε σχέση με τα εγκεκριμένα (η θέση καθ' ύψος είναι ζήτημα)....παρόλο που υπάρχει ανεξάρτητη ιδιοκτησία....σας ευχαριστώ για την βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα πρέπει να τακτοποιηθεί με μειωτικό συντελεστή

διαβάστε εγκύκλιο 4 (ΑΡΘΡΟ 18 παρ.6 σελ. 9)

ίσως βοηθήσει!!

Edited by geo_tour
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Σε ακίνητο προ 55, που δεν έχει αυθαιρεσίες....επιλέγω ότι ανήκει σε μία από τις εξαιρέσεις της παραγράφου 2 του άρθρου 1 .... ή .....ότι δεν έχει καμία αυθαιρεσία ?!

Edited by nik
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους

 

Μου ανατέθηκε η τακτοποίηση μιας οικοδομής της οποίας οι αυθαιρεσίες έγιναν πριν το 2011 εκτός από 4 εξώστες οι οποίοι κατασκευάστηκαν αρχές του 2012, μπορεί να προχωρήσει σε τακτοποίηση ή όχι?

Το θέμα είναι φυσικά να μπορώ να δώσω βεβαίωση τακτοποίησης..

 

ευχαριστώ

Αναρτήστε τα θέματα και τα ερωτήματά σας, στη σωστή θεματική κατηγορία. Το θέμα σας μεταφέρθηκε στην παρούσα.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής

yian

Edited by yian
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα.

Δεν ξέρω αν έχει ξανασυζητηθεί το θέμα που αντιμετωπίζω, αλλά δεν κατάφερα να το εντοπίσω.

Εκανα αυτοψία σε διαμέρισμα προς μεταβίβαση. Ο ιδιοκτήτης το είχε αγοράσει το 2012. Εχει κάποιες αυθαιρεσίες οι οποίες είχαν ρυθμιστεί με το 4014/11 ώστε να γίνει η προηγούμενη μεταβίβαση.

Το ερώτημα είναι αν μπορώ να δώσω σήμερα βεβαίωση, μνημονεύοντας την ρύθμιση του 4014 ή αν χρειάζεται να γίνει μεταφορά στον 4178.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.