Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εγκατάσταση συστημάτων POS σε μηχανικούς


Recommended Posts

η eurobank δίνει pos WiFi δωρεάν για το πρώτο έτος , το οποίο παρήγγειλα και μετά βλέπουμε του χρόνου τι θα γίνει (π.χ. άλλη τράπεζα να δίνει και πάλι δωρεάν ή κάτι άλλο , αλλά δωρεάν  ) !

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ πάντως επειδή ξέρω πως δεν πρόκειται να χρησιμοποιηθεί ποτέ, θα την βγάλω με viva....

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά στο vivawallet θέλω να ρωτήσω αν η επιλογή με το freepos δηλαδή χωρίς την αγορά τερματικού μας καλύπτει από την νομοθεσία...?

Edited by ba2323
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι οι απαντήσεις που έλαβα από την viva (δες συνημμένα), και έχοντας ψάξει θεωρώ πολύ καλά το θέμα έχοντας κατα νου ότι δεν θα μπω σε διαδιακασία αγοράς μηχανακίου pos για την εκπλήρωση της υποχρέωσης της νομοθεσίας, με κάλυψαν πέραν του δέοντος.

ΕΡΩΤΗΜΑ_1_Viva.pdf

ΕΡΩΤΗΜΑ_3_Viva.pdf

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Προσφορά Εθνικής :  GPRS iWL220 με μίσθωση 6,90 € το μήνα και προμήθεια 0,90%

χωρίς άλλες επιβαρύνσεις.

Το παρήγγειλα γιατί δεν άντεχα άλλο ψάξιμο :sad:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα , μπορεί ο πελάτης να πληρώνει με δόσεις μέσω του pos ?

Aν ναι , στο μηνιαιο οριο συναλλαγων μπαινει το συνολο ή η κάθε δόση ?

Link to comment
Share on other sites

Προσφορά Εθνικής :  GPRS iWL220 με μίσθωση 6,90 € το μήνα και προμήθεια 0,90%

χωρίς άλλες επιβαρύνσεις.

Το παρήγγειλα γιατί δεν άντεχα άλλο ψάξιμο :sad:

 

Οπως έγραψα κι εγώ, 3.90 το μήνα με 0.90% για το ενσύρματο (αυτό παρήγγειλα εγώ)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

avgoust με δόσεις μπορεί να πληρώνει ο πελάτης σε όλες. Υπάρχει η επιλογή για είσπραξη και απο σένα σε δόσεις, ή προεισπραξη από την τράπεζα όλου του ποσού. Εάν ζητήσεις τη 2η επιλογή, σου κρατούν 7-8% αντί για 1 πχ οπότε δεν αξίζει. Οπότε φαντάζομαι ότι στην πρώτη περίπτωση που ενδιαφέρει την πλειοψηφία στο μηνιαίο όριο θα μπαίνει η δόση (το τελευταίο ειναι υποθεση).

Edited by sarcs
Link to comment
Share on other sites

Εξέλιξη στην προσφυγή των δικηγόρων. Η Αρχή Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων απεφάνθη οτι δεν είναι αντίθετη στην προστασία προσωπικών δεδομένων η χρήση POS σε δικηγορικά γραφεία, αλλά, έκρινε ότι δεν είναι υποχρεωτική η λειτουργία POS σε αυτά, θεωρώντας ότι η ΚΥΑ "βρίσκεται εκτός των ορίων της νομοθετικής εξουσιοδότησης" Οι δικηγόροι φαίνεται να την γλιτώνουν.  http://news247.gr/eidiseis/oikonomia/agora/ti-isxuei-me-ta-pos-kai-toys-dikhgoroys.4751201.html

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.