Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νέο νομοσχέδιο για τα αυθαίρετα


ΥΔΡΑΙΟΥ ΝΤΙΝΑ

Recommended Posts

αντι να δώσουν ως Σεπτέμβρη ώστε να κάνουν άλλη μια διαβούλευση αν χρειαστεί, θα πάνε να βγάλουν έναν νόμο μέσα στο Καλοκαίρι, ο οποίος θα θέλει και μερικές εγκυκλίους, όμως η βουλή θα είναι κλειστή σε διακοπές και οι αρμόδιοι επίσης  κλπ.......????? Ως Σεπτέμβρη πρέπει!!!

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γιατι κανένας ποτέ δεν μας λέει τι θα γίνουν οι υπάρχουσες δηλώσεις αυθαιρέτων που δεν έχουν ολοκληρωθει;

για ποιό λόγο δεν εχουν ολοκληρωθει?

Link to comment
Share on other sites

Eννοώ τις υποθέσεις που μου φτάνουν (κλασικα) τελευταία στιγμή και δεν ξέρω τι γινεται αν βρω ψιλοδιαφορές σε εμβαδά μέχρι την ολοκλήρωσή τους.

Μόνο εμένα με παίρνουν τηλέφωνα 5-6 μέρες πριν τη λήξη του νόμου και δεν ξέρω τι να τους πω;

Link to comment
Share on other sites

Οταν βγαινουν στις τηλεορασεις οι υπουργοι ή ανακοινωνουν οτι,

 

  "ο νεος νομος θα ειναι δικαιοτερος και φθηνοτερος"

 

κανενας δεν εχει λογο να υπαχθει στον 4178.

 

Εδω και μηνες, οι μονες τακτοποιησεις που γινονται αφορουν  μονον περιπτωσεις συνταξης συμβολαιων.

 

και,

επειδη ειναι εκατονταδες χιλιαδες οι αυθαιρεσιες  σε ακινητα, οχι μονον 20ετιας ή 40ετιας, αλλά  ακομα  και σε πιο προσφατα,   [πριν το 2011]

τις οποιες,  ευλογα,  δεν  μπορουν να τις γνωριζουν οι σημερινοι ιδιοκτητες,

 

όποιος νομος και να βγει, δεν θα εχει "καταληκτικη ημερομηνια"

Edited by dimitris GM
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

.....

όποιος νομος και να βγει, δεν θα εχει "καταληκτικη ημερομηνια"

ακριβώς

από τη στιγμή που άνοιξαν τον ασκό του Αιόλου (4014), δεν μπορούν να πουν "τον κλείνουμε όποτε γουστάρουμε"

άσε που είναι ένα καλό εργαλείο για είσπραξη...

Link to comment
Share on other sites

Το εργαλειο ειναι πιο αποτελεσματικο οταν δοθει καταληκτικη ημερομηνια τοτε συμορφωνεσαι

 

 

 

 

Eννοώ τις υποθέσεις που μου φτάνουν (κλασικα) τελευταία στιγμή και δεν ξέρω τι γινεται αν βρω ψιλοδιαφορές σε εμβαδά μέχρι την ολοκλήρωσή τους.

Μόνο εμένα με παίρνουν τηλέφωνα 5-6 μέρες πριν τη λήξη του νόμου και δεν ξέρω τι να τους πω;

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.