Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΚΥΑ - Οδηγός Εφαρμογής Εξοικονόμηση Κατ΄ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

Σωστά ναι, στο 4Α.. Το 4Β είναι βεβιασμένης, δηλαδή ηλιακές πλάκες πάνω μόνο, δοχείο νερού κάτω και ένα κιτ (κυκλοφορητής, κτλ) που εξασφαλίζει την βεβιασμένη κυκλοφορία του υγρού από τις πλάκες στο δοχείο

Link to comment
Share on other sites

Zester και εγώ έχω το ίδιο θέμα με πελάτη, που  συνδέεται τώρα με τη ΔΕΗ (και ενημερώνει Ε1 και Ε9) και δεν έχει λογαριασμό ακόμη. Αναμένουμε διευκρινήσεις...

Link to comment
Share on other sites

Πελάτης έχει αριθμό παροχής τον οποίο κ δηλώνει στο Ε9 ΚΑΙ Ε1, όμως δεν έχει λογαριασμό ΔΕΗ διότι παίρνει ρεύμα από το κοινόχρηστο που είναι και αυτό στο όνομα του.

Πως θα μπορέσει να μπει?

Προλαβαίνει να κάνει τώρα σύνδεση?

Μπορεί να προσκομίσει κάποια βεβαίωση από την ΔΕΗ?

Τον λογαριασμό ΔΕΗ θα τον απαιτήσουν στις 8-3-2018 ή σε μεταγενέστερο στάδιο?

Ετσι οπως ειναι δεν μπορει να μπει, και αν το παρει ειδηση η ΔΕΗ θα φαει μεγαλη καμπανα. Το οτι το κοινοχρηστο ειναι στο ονομα του, δεν παιζει κανενα ρολο.

Αυτη τη στιγμη προφανως δε δηλωνει αριθμο παροχης στα Ε1 κ' 9, οποτε η αιτηση κοβεται. Ο λογαριασμος απαιτειται στην αρχικη αιτηση, ταυτοχρονα με τη δια

σταυρωση που θα γινει.

 

Για το αν προλαβαινει θα ρωτησει στη ΔΕΗ

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω , ώς μη κομπιουτερας. Πώς μπορώ να ενεργοποιήσω την γραφη πάνω στο εντυπο παρεμβάσεων. Δηλαδη πώς μπορώ να γραψω στον υπολογιστη μέσα στο έντυπο?

 

Θα τα δώσουν σε doc.

Δε νομίζω να τα θέλουν και αυτοί χειρόγραφα. 8-)

 

Εδώ είσαι. Ο Ελβετικός σουγιάς του pdf. Μπες "Pdf to Word" και ανέβασε το pdf του παραρτήματος. Αλλά επειδή το έκανα το βάζω εδώ για πιο γρήγορα. Κράτα πάντως τη σελίδα, είναι διαμάντι.

3. ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ III Εντυπο Πρότασης Παρεμβάσεων.doc

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Στο Ε1 Ε9 είναι ΟΚ. Απλά δεν έχει λογαριασμό που τώρα θα κινήσει διαδικασίες.

Ουσιαστικά, από όλα όσα έχω διαβάσει δεν είμαι σίγουρος για το εξής.

1. Πότε κατοχυρώνεις θέση? Με το που πάρεις τον εξαψήφιο κωδικό?

2. Γενικά ρωτάω: 4495 περαιωμένος πρέπει να μπει στο σύστημα  πριν το εξαψήφιο ή πριν την εκταμίευση?

Link to comment
Share on other sites

Το γραψα και εδώ στο υστερόγραφο. http://www.michanikos.gr/topic/52135-%CF%84%CE%B1-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1%CF%81%CF%84%CE%AE%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CE%AF%CE%B5%CF%82-%CF%83%CF%85%CE%BC%CF%80%CE%BB%CE%AE%CF%81%CF%89%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%B1%CE%AF%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7/page-2

 

Προς τους mods. Aν βρούν χρόνο ας σπάσουν το θέμα σε ενότητες. Εχει χαθεί η μπάλα στο παρόν θέμα και λογικό είναι. Καθως ο ενας ρωτάει για το Ε9 

ο αλλος για λέβητα πελετ και ο αλλος για ενταξη δώματος πολυκατοικίας με 3 ιδιοκτήτες...

Link to comment
Share on other sites

εχω αλλαγη κουφώματα.

Τις τ'εντες υπάρχει τίποτα που θέλω να αλλάξω σε κάποιο μπαλκόνι με κουφώματα? Που τίς ρίχνω στο xml τα λεφτά? ΄Το xml με αφορά τώρα.

και που ανταποκρίνονται τα Ε/m2? 

Link to comment
Share on other sites

ata και ΑΓΝΗ μεγάλη προσοχή γιατί οι απόψεις διίστανται για το 4.Β. Αν πάτε στην σελίδα 25 του οδηγού και διαβάσετε τα 4.Β , 4.Γ αφορούν συστήματα θέρμανσης που έχουν ενσωματωμένο ταμιευτήρα αποθήκευσης.

Link to comment
Share on other sites

sos. Είδα στο έντυπο το τελικό υπογράφει ο ενεργειακός επιθεωρητής ότι τα υλικά που χρησιμοποιήθηκαν ικανοποιούν τίς ελάχιστες απαιτήσεις ΚΕΝΑΚ. Ομως σε ηλιακό κανείς δεν βάζει 13mm σωλήνα!! Εξου εκτός από ταράτσα, οι περισσότερες θα τρέξουν στούς φωταγωγούς που είναι εξωτερικοί. Μόνο 9αρες!! Τι γίνεται?????

Edited by katrmp
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.