Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόγραμμα Εξοικονομώ 2021


Recommended Posts

Καλησπέρα! 

Υπάρχει η περίπτωση ισόγειου ακινήτου στο οποίο το μπάνιο είναι μεν προσκείμενο αλλά ανεξάρτητο με είσοδο από την αυλή. Στο συμβόλαιο περιγράφεται σαν βοηθιτικός χώρος-μπανιο και έχει διαφορετικό ΑΤΑΚ. Πως μπορεί να υπαχθεί και ο χώρος του μπάνιου στο πρόγραμμα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν μπορεί. Το έχεις απαντήσει μόνος σου. Είναι ξεχωριστή ιδιοκτησία με χρήση βοηθητικού χώρου και δεν πληροί το κριτήριο της Κύριας κατοικίας του προγράμματος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, 

Εχω προθεσμία για υπογραφή δανείου ως 25/9/23

Η τραπεζα θα ολοκληρώσει τις ενεργειες μεχρι τότε ? Ειχε καποιος παρομοια περιπτωση ? 

Εαν λήξει η προθεσμία τι γίνεται ? (γιατι στην τρεχουσα κατασταση δε μπορω να κανω κάτι εγω) 

Link to comment
Share on other sites

Η αίτηση θα πάει σε απόρριψη οικονομικης προέγκρισης και θα μπορείς να συνεχίσεις μονο με ίδια κεφαλαια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.
Είμαι στη φάση επιλογής δανειοδότηση ή ιδια κεφάλαια.

Ξέρει κάποιος πόσο καθυστερεί το πρόγραμμα αν επιλέξεις δανειοδότηση  ?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γνωρίζει κάποιος -α αν δύναται να πάρω παράταση για την προθεσμία σύμβασης του δανείου???
Υπάρχει κάποιο σχετικό αίτημα ή με την λήξη της προθεσμίας πρέπει ο πελάτης να διαλέξει ανάμεσα στο να προχωρήσει με ιδία κεφάλαια ή να παραιτηθεί απ' το πρόγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορείς εσύ να κάνεις κάτι 

Είχα μια αίτηση που έληγε 25-9-23 και μετά από πολλά τηλέφωνα στη eurobank μπήκε η προκαταβολή και κάλεσαν τον πελάτη από τα κεντρικά να υπογράψει σύμβαση τη μέρα που έληγε . 

Είχε πρόβλημα ο λογαριασμός του .. ήταν ανενεργός πολλά χρόνια και του άνοιξαν νέο τελικά (εκεί ήταν το πρόβλημα) 

Εάν περάσει η προθεσμία από το help desk μου είχαν πει ότι γυρνάει αυτόματα σε ίδια κεφάλαια. 

Πάρε τηλ στην τράπεζα να δούνε εάν υπάρχει πρόβλημα και πως θα λυθεί

Επίσης πες τον πελάτη να κοιτάξει στο λογαριασμό του εάν έχουν μπει χρήματα  

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

αν περάσει η ημερομηνία η αίτηση θα πάει σε κατάσταση 095 και αν αποδεχθείς την αλλαγή χρηματοδοτικού σχήματος θα μπορείς να συνεχίσεις μόνο με ιδία κεφάλαια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

υπάρχει κάποια προθεσμία εως 30/09/23 για το εξοικονομώ - αυτονομώ?

Έχω 2 αιτήσεις σε κατάσταση ελέγχου (08.γ) και περιμένω κάποια έγγραφα από ιδιοκτήτες.

Υπάρχει κίνδυνος απένταξης?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.