Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατάσταση εγγράφων συμφωνιών 3μήνου - απαιτείται ή όχι;


Recommended Posts

Ναι φίλε μου, το ξέρω αυτό.

Αλλά, αν έχεις π.χ. γραφείο και είναι και η σύζυγος μηχανικός κι "όλοι μαζί" είμαστε ένα σόϊ, που περιστοιχιζόμαστε (βγάλε απέξω τις θείες κ.λπ.) από συγγενείς α' βαθμού και μαζεύονται έτσι καμιά δεκαριά ακίνητα με αυθαιρεσίες δεν μπορείς....

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θα πάρω χρήματα από τον αδελφό μου; Πλάκα μας κάνουν; ΑΠΥ με 50 (με το ΦΠΑ) και πολλά είναι.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν καταλαβαίνω για ποιο θέμα συζητάτε , δεν καταργήθηκε η παράγραφος που όριζε το ΤΕΕ υπέυθυνο να ελέγχει τις αμοιβές των μηχανικών ?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

και εγώ πιστεύω ότι δεν έχουν πλέον το δικαίωμα το ΤΕΕ να ελέγχει τις αμοιβές. Ο καθένας κόβει όσο θέλει!!! και ειδικά σε συγγενή όπως λέει ο Faethon11, ta 50 ευρώ και πολλά είναι!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν καταλαβαίνω για ποιο θέμα συζητάτε , δεν καταργήθηκε η παράγραφος που όριζε το ΤΕΕ υπέυθυνο να ελέγχει τις αμοιβές των μηχανικών ?

 

Σε ποιά παράγραφο αναφέρεσαι, αν μπορείς γράψε σε παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

To ΤΕΕ δεν έχει κάνενα δικαίωμα να κάνει έλεγχο για το πόσο χαμηλή είναι η αμοιβή μας. Η εφορία έχει δικαίωμα να κάνει έλεγχο για αν αυτό που δήλωσες στο ΤΕΕ αυτό έκοψες και στην ΑΠΥ.

Αν διαπιστώσουν πως είσαι εντάξει απλά έκοψα εικονικά χαμηλή αμοιβή χωρίς να μπορούν να το αποδείξουν απλά βρίσκουν τρόπο να σε @@@@ μέσω των γνωστών ελέγχων του ΣΔΟΕ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν καταλαβαίνω για ποιο θέμα συζητάτε , δεν καταργήθηκε η παράγραφος που όριζε το ΤΕΕ υπέυθυνο να ελέγχει τις αμοιβές των μηχανικών ?

Ε και τι να συζητάμε... Όπως είπε κι άλλος συνάδερφος "μηχανικοί είμαστε, δουλειά δεν έχουμε, ας συζητάμε λοιπόν". :smile:

 

ΥΓ: Είμαστε και ΠΟΛΥ off topic!!!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είχαμε κανένα νεότερο σχετικά με το πίνακα των συμφωνητικών του 2012 και τον ισότοπο της γραμματείας πληροφοριακών συστημάτων όπου πρέπει να κατατεθούν θεωρητικά πάντα... ?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.