Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Κατεβάζεις το xml και περνάς τις επεμβάσεις σε αυτό το αρχείο. Το ξανανεβάζεις και βλέπεις τις διαφορές

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κάνεις το σενάριο κυρίως κτίριο και δημιουργείς για το τυπικό του θέματος ένα νέο σενάριο.

Για παράδειγμα εάν είχες το κτίριο και για σενάριο είχες το κτίριο με 3 νέα κουφώματα, τώρα βάζεις στο κυρίως κτίριο τα 3 νέα κουφώματα καιδημιουργείς ένα νέο σενάριο με μία νέα επέμβαση

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλημερα συναδελφοι θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα αντίστοιχο του Εξοικονομώ κατ'ο'ικον για χρηματοδοτηση νεων κατοικιων οι οποιες πρόκειται να ανεγερθουν?Μου το ανεφεραν και επειδη εγω δεν εχω ακουσει κατι τετοιο ξανα θα ηθελα να μαθω αν γνωριζει καποιος συναδελφος..Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μα σε αυτό το xml, έχει πάλι το κτίριο το πραγματικό + τα 3 σενάρια. ...........

 

Εφόσον πρόκειται για ΠΕΑ του προγράμματος εξοικονομώ, τότε

δεν επιτρέπεται να έχεις 3 σενάρια αλλά μόνο 1.

Για ψάξ' το καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Όσα σενάρια θέλεις μπορείς να έχεις στο εξοικονομώ, αρκεί το ένα από αυτά να είναι αυτό που θα υλοποιηθεί.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα συναδελφοι θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα αντίστοιχο του Εξοικονομώ κατ'ο'ικον για χρηματοδοτηση νεων κατοικιων οι οποιες πρόκειται να ανεγερθουν?Μου το ανεφεραν και επειδη εγω δεν εχω ακουσει κατι τετοιο ξανα θα ηθελα να μαθω αν γνωριζει καποιος συναδελφος..Ευχαριστώ

όχι δεδομένου ότι τα νέα κτήρια είναι ήδη κατηγορία Β και καινούργια οπότε τα χτίζεις σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Όσα σενάρια θέλεις μπορείς να έχεις στο εξοικονομώ, αρκεί το ένα από αυτά να είναι αυτό που θα υλοποιηθεί.

 

Για έλεγξε το e-mail που έλαβες από ΥΠΕΚΑ στις 26-04-2011.

 

Μήπως μεταξύ των άλλων αναφέρει:

 

"
Το παράδειγμα
αφορά σε μονοκατοικία στην κλιματική ζώνη Β,

θερμαινόμενης επιφάνειας 95 m
2
με δώμα επιφάνειας 105 m
2
με 12 ανοίγματα (εκ των οποίων το 1 είναι εξώπορτα), που καλύπτουν επιφάνεια 20,9 m
2
(εκ των οποίων 2,31 m
2
είναι η εξώπορτα).

 

Ο ιδιοκτήτης της μονοκατοικίας επιθυμεί να αλλάξει τα κουφώματα, να μονώσει το δώμα και να βάλει ηλιακό θερμοσίφωνα.

 

Οι ανωτέρω παρεμβάσεις αποτελούν την πρόταση στο Πρόγραμμα και ο Επιθεωρητής την περιλαμβάνει στις «ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ»
ως μία σύσταση
και όχι ως τρεις συστάσεις."
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.