Μετάβαση στο περιεχόμενο

Η διαδικασία συμμετοχής στο ειδικό πρόγραμμα τηλεκατάρτισης (voucher 600 ευρώ) - Προθεσμίες - Δικαιολογητικά


Engineer

Recommended Posts

14 λεπτά πριν, ikaros13 said:

Χωρίς να γνωρίζω πολλά αυτό που βλέπω στην καρτέλα είναι ημερομηνία διακοπής των ΚΑΔ.. Άρα δεν υφίστανται αυτοί οι ΚΑΔ  η αλλιώς δεν είναι ενεργοί 

Τωρα βέβαια τι ενεργή επιχείρηση με ΚΑΔ που έχουν διακοπεί είναι άλλο θέμα.. 

Απο την άλλη αυτό που κοιτάζουν είναι οι ΚΑΔ

Συμφωνώ. Ο ΚΑΔ είναι ανενεργός από 11/2/2014.

Μακάρι να μπείτε δηλαδή. Μην ακούτε εμένα, τον χ, τον ψ. Αλλά στη θέση σου προσωπικά εγώ δεν θα το έκανα με διακοπή δραστηριότητας. Μπορεί να ισχύουν άλλα μέτρα (πχ ταμείο ανεργίας κ.λπ.) Δεν ξέρω.

Edited by Sw0rdf1sh
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και από μένα. Παρακολουθώ το πρόγραμμα "Τεχνικός προγραμματισμού έξυπνων κτιρίων" στο iclasscloud και έχω παρακολουθ'ήσει ως τώρα τις 10/13 ενότητες χωρίς να πηδάω διαφάνειες και με την αντίστοιχη αξιολόγηση στην κάθε μια. Αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα me τους @Sw0rdf1sh και @souliskaps. Δεν μου τικάρει ως ολοκληρωμένα και δεν μου εμφανίζει βαθμούς στα κεφάλαια "Τεχνικές και τεχνολογίες ανακύκλωσης ειδικών ανακυκλώσιμων υλικών" και "Κίνητρα επεξεργασίας και αξιοποίησης αποβλήτων με νέες τεχνολογίες".

Μίλησα με το helpdesk και μου είπαν πως το τικάρισμα και οι βαθμοί δεν παίζουν κανέναν ρόλο. Μετράνε μόνο οι ώρες παρακολούθησης, οι οποίες μοιράζονται όπως θέλει κανείς (π.χ. θα μπορούσα να τις αφιερώσω 50 στο 1ο κεφάλαιο και 50 στο 2ο). Δουλεύουν ώστε να εισαχθεί στην πλατφόρμα ένας μετρητής ωρών για έχουμε και εμείς γνώση που βρισκόμαστε με τις ώρες. Είπα ότι για την ολοκλήρωση του προγράμματος δεν απαιτούνται 100 ώρες εκτός αν δεις το κάθε κεφάλαιο από 10 φορές και μου είπε ότι αυτή την οδηγία έχουν προς το παρόν. Επίσης θα έρθει στους χρήστες ειδοποίηση για τη συμπλήρωση του 80%, 100% των ωρών.

Με βάση όλα αυτά και βλέποντας την προχειρότητα και το χαμηλότατο επίπεδο των διαλέξεων έχω πειστεί ότι όλο το πανηγύρι γίνεται για να φάνε όλοι από κάτι, όχι αναλογικά φυσικά. Λίγα οι ελεύθεροι επαγγελματίες, πολλά οι ημέτεροι. Προσωπικά θα παρακολουθήσω και τα τελευταία 3/13 κεφάλαια που μου έμειναν, όμως πιστεύω ότι τα 600€ θα τα πάρουμε όλοι, άσχετα από ώρες, άσχετα από πρόοδο κάθε κεφαλαίου, άσχετα από βαθμούς.

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν έχουν 100 ώρες βίντεο και μας υποχρεώσουν να δούμε 100 ώρες τα ίδια και τα ίδια σε επανάληψη θα το κάνω θέμα αρμοδίως. Εγώ προσωπικά. Πάρουμε δεν πάρουμε τα 600.

Στις ίδιες 2 ενότητες υπάρχει το πρόβλημα στο iclasscloud στη διδακτική ενότητα 6 - smartbuildings.

Link to comment
Share on other sites

39 λεπτά πριν, phil1980 said:

έλα ντε... ακριβώς τα ίδια, και γω με δικηγόρο που μίλησα και τη λογίστιά μου τα ίδια μου λένε...)

το ζήτημα είναι:

1. οι κυρώσεις είναι επιστροφή του ποσού ή θα έχουμε και άλλες ιστορίες

2. τώρα που το έχω κάνει και το δέχτηκε, μπορώ να το ακυρώσω...??

(η κρατούσα αντίληψη πάντως, δε συσχετίζει την ύπαρξη βιβλίων με ενεργό καδ) η λογική όμως ΝΑΙ

από τη στιγμή που προχωράει την αίτηση το σύστημα λόγω ενεργού ΚΑΔ άσχετα που έχει γίνει παύση εργασιών για μένα είναι χαζό να βγάζουμε με τα χέρια μας τα μάτια μας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κακή ιδέα να στέλνουμε μηνύματα εδώ αναφορικά με τα προβλήματα μας ως μηχανικοί...

Έστειλα σήμερα τόσο για τις πλατφόρμες που δεν δουλεύουν, όσο και για το ΕΤΕΑΕΠ και την νεφελώδη κατάσταση με τα ειδοποιητήρια που εκδίδει..Μια φόρμα που συμπληρώνεται σε λίγα λεπτά, αν γίνουν αυτές οι ενέργειες μαζικά ίσως και να μας νιώσουν λίγο...

edit: στην σελίδα που μας οδηγεί το λινκ, στο μέσο της περίπου, πατώντας επάνω στο λεκτικό "ηλεκτρονικό παρατηρητήριο" οδηγούμαστε στην φόρμα.Δεν το έπαιρνε απευθείας...

Edited by pirsogiannis
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα περί ψηφιακών υπογραφών και λοιπών είναι σχεδόν καρμπόν αντιγραφή από αμερικανιζέ σεμινάρια για γραμματείς επιχειρήσεων. Στη κυριολεξία αποκαλεί τον χρήστη "γραμματέα" σε πολλές περιπτώσεις.

Για το μέλλον μετά την έκτακτη ανάγκη καλό θα είναι να δοθεί το 1% των εκατοντάδων εκατομμυρίων ενός προγράμματος σε επιστήμονες των κλάδων για να φτιάξουν μαθήματα της προκοπής.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και χειρότερο.

Αντικείμενο : Δημόσιοι Ηλεκτρονικοί Διαγωνισμοί
Κεφάλαιο Ψηφιακή Υπογραφή, έκδοση, διαδικασίες και ασφάλεια

Ύλη: Παρουσίαση του gov.gr ...

Link to comment
Share on other sites

Πάω να συνδεθώ με του κωδικούς στο elearning μέσω chrome, περιμένω περιμένω τίποτα.. Σερνόταν 

Δοκιμαζω με 4g από hotspot μέσω κινητού μου βγάζει εργασίες συντήρησης.. Γαμω τα συστήματα. Καλά λέω να το δοκιμάσω από 2 το βράδυ έτσι και αλλιώς κοιμάμαι κάθε μέρα στις 6 αφού δεν έχω τι να κάνω τα πρωινά 

Link to comment
Share on other sites

Οι πλατφόρμες σέρνονται. Είναι καραμπινάτη περίπτωση ΦΙΑΣΚΟ. Βέβαια, θα έχουμε την ατυχία να ακούσουμε από ένα βιβλιοπώλη και ένα Στασινό ότι για τη δυσλειτουργία ευθύνεται η επιτυχία της ιδέας. 

 

Θεωρώ ότι πρέπει να φτάσουν όλα αυτά, πολύ πέρα των συνόρων.

 

Edited by Dio_the_Theo
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.