Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αμοιβές


Recommended Posts

Εγώ μάλλον έχω χάσει επεισόδια... ΠΟΥ φαίνεται ότι τελικά θα χρησιμοποιήσουμε τις αμοιβές του ΤΕΕ.... ΠΟΙΟΣ έχει πεί κάτι σχετικό....

και αρχίσατε όλοι με διάφορα "κόλπα" και παραδοχές και βγάζετε ελάχιστες;;;

 

Δες λίγο εδώ: http://www.michanikos.gr/showthread.php?t=29213

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, αν και δεν έχω πιάσει (ούτε καν ζητήσει) λ€φτά, σε εκτός σχεδίου (Χαλκιδική), χωρίς ο.α., με δικό τους τοπογραφικό η τιμή μου θα ξεκινήσει από τα 400€

 

Συνάδελφε με 400 να σου στείλω και των δικών μου πελατών?

Εγώ θα τους παίρνω αυτά που παίρνω και θα σου τα στέλνω να τα περαιώνεις και να τα υπογράφεις με 400. Πάει?

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε με 400 να σου στείλω και των δικών μου πελατών?

Εγώ θα τους παίρνω αυτά που παίρνω και θα σου τα στέλνω να τα περαιώνεις και να τα υπογράφεις με 400. Πάει?

 

Αφού είναι και συνάδελφος ίσως σου κάνει και καλύτερη τιμή!!!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι πεπεισμένος ότι με τετοιες αμοιβες και προσφορές θα έχουμε δουλειά και στο μέλλον, αλλά και προβλήματα σε κάθε μεταβίβαση που θα απαιτείται η βεβαίωσή μας. Όσοι ενδιαφερόμενοι επιλέξουν να αφήσουν το ακίνητό τους σε χέρια τυχοδιωκτών κρίνοντας λογικό η επιλογή συνεργάτη να γίνει με οικονομικά και μόνο κριτήρια, αν μη τι άλλο ρισκάρουν με ενέχυρο την ακίνητη περιουσία τους. Αλλά επίσης ρισκάρουμε και όσοι συνάδελφοι, δεν πάρουμε σοβαρά την ευθύνη που φέρουμε απέναντι στους ιδιοκτήτες, που θα μας ξαναχτυπήσουν την πόρτα μεθαύριο για μια βεβαίωση αλλά και για μια παράλειψη μας.....

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε με 400 να σου στείλω και των δικών μου πελατών?

Εγώ θα τους παίρνω αυτά που παίρνω και θα σου τα στέλνω να τα περαιώνεις και να τα υπογράφεις με 400. Πάει?

 

Αφού είναι και συνάδελφος ίσως σου κάνει και καλύτερη τιμή!!!

 

Για να μην παρεξηγηθώ και παρεξηγηθούμε γενικότερα!!! Αυτά που κοροϊδεύω ΔΕΝ τα κάνω!!!

 

Να ξανατονίσω τη λέξη ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΙ. Αυτό σημαίνει ότι για απλή περίπτωση (που μάλλον έχω ήδη) θα είναι 400 (για τις κρατήσεις επιφυλάσομαι). Αλλά υπό άλλες συνθήκες μπορεί να φτάσει και τα 1500-2000-2500....

 

Η περίπτωση που σας λέω είναι σπιτάκι ορθογώνιο 50 τ.μ. με μία βεράντα και τσιμέντο στην αυλή. Και είναι και συγγενή!

Link to comment
Share on other sites

εδω σημερα στο πρωτο θεμα μας κρεμασανε ολους.....οτι εχουμε ολοι μυρια κτλ κτλ....οτι ειμαστε παιδια του παοκ και για εμας φροντιζει μονο......ο κοσμος ελεγε μπραβο που το εδωσε η εφημεριδα.....βασικα αποτι καταλαβα ολοι αυθαιρετα ειχαν που τους επιασε κοψιμο με το πιστοποιητικο !!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, σε εκδήλωση που πραγματοποιήθηκε χθες στην πόλη μου , όπου μίλησε ο πρόεδρος του Τοπικού, ανέφερε ότι οι οδηγίες που είχε είναι οι εξής

η αμοιβή πάει με το 696/74 και το πας αναλυτικά ,σύμφωνα με τι εργασίες θα κάνεις, ή πάει με το 1% για ακίνητο μέχρι 40000ευρώ (αν κατάλαβα καλά) δηλαδή όπως οι συμβολαιογράφοι και για τις βεβαιώσεις, ο τρόπος είναι ίδιος με εκείνο των Η/Χ , δηλαδή χρόνια μηχανικού κτλ.. Τώρα όποιος κατάλαβε..

Link to comment
Share on other sites

ή πάει με το 1% για ακίνητο μέχρι 40000ευρώ (αν κατάλαβα καλά)

 

κουκουρουκου...

 

1) πάει με το 1% για ακίνητο μέχρι 40000ευρώ (αν κατάλαβα καλά) δηλαδή όπως οι συμβολαιογράφοι και για τις βεβαιώσεις, 2) ο τρόπος είναι ίδιος με εκείνο των Η/Χ , δηλαδή χρόνια μηχανικού κτλ..

 

Τι σχεση εχει το 1) με το 2) ??????????

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.