Μετάβαση στο περιεχόμενο

Η απαξίωση του ΠΕΑ


Inzaghi

Recommended Posts

Εξετάσεις εδώ και τώρα για μόνιμους επιθεωρητές! Και βαρβάτες εξετάσεις! Όλα τα άλλα είναι καραγκιοζιλίκια!

Οι ψωροπερηφάνιες του Ελλήναρα μηχανικού "εγώ δεν δίνω εξετάσεις / τέλειωσα πολυτεχνείο / μας υποβαθμίζουν / δεν ξανα κάθομαι σε θρανίο να με διδάξουν" οδήγησαν τα ΠΕΑ σε αυτό το επίπεδο.

Αν είμαστε μάγκες σαν κλάδος και όχι ζήτουλες των 50 ευρω και γλύφτες των μεσιτών, αποχή εδώ και τώρα από έκδοση ΠΕΑ μέχρι να προκηρυχθούν εξετάσεις!

  • Upvote 4
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 563
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Π.Ε.Α.: εύκολα, γρήγορα, οικονομικά


  •  

:: Αγόρασε online (με πιστωτική κάρτα)

 

:: Αυτοψία (εντός 24 ωρών)

 

:: Παράδοση με courier στο σπίτι σου.

 

 

 

 

cert_card.png

Τώρα μπορείς να παραγγείλεις online Π.Ε.Α. (πιστοποιητικό ενεργειακής απόδοσης) για το διαμέρισμα, τη μονοκατοικία ή το κατάστημα σου. Στις καλύτερες τιμές της αγοράς, που ξεκινούν από 99 €.

 

 

αυτό το μήνυμα πήρα σήμερα....

Edited by george68
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε παιδί μου ρίχνουμε τόσο κάτω το επαγγελμά μας??? Και άλλοι κλάδοι πεινάνε αλλά δεν έχουν τέτοια κατάντια!!! Το έχουμε κάνει λέμε SUPER MARKET το επάγγελμα!!! Σε λίγο να δίνουν και δώρο κανένα υγρό πιάτων!

Link to comment
Share on other sites

Π.Ε.Α.: εύκολα, γρήγορα, οικονομικά


  •  

:: Αγόρασε online (με πιστωτική κάρτα)

 

:: Αυτοψία (εντός 24 ωρών)

 

:: Παράδοση με courier στο σπίτι σου.

 

 

 

 

 

Τώρα μπορείς να παραγγείλεις online Π.Ε.Α. (πιστοποιητικό ενεργειακής απόδοσης) για το διαμέρισμα, τη μονοκατοικία ή το κατάστημα σου. Στις καλύτερες τιμές της αγοράς, που ξεκινούν από 99 €.

 

 

αυτό το μήνυμα πήρα σήμερα....

 

Φίλε μου αρέσουν οι σκοτεινοί τύποι, αλλά οι μίζεροι ενοχλούν τη διάθεσή μου, πόσο μάλλον οι drama queens που για το δικό σου καλό ελπίζω να μην είσαι.

 

Η εικόνα που παραθέτεις είναι link το οποίο προφανώς δεν μπορώ να παραθέσω διότι δεν πρόκειται να κάνω και διαφήμιση στον τύπο. Ακολούθησα το λινκ για να διαπιστώσω αν υπάρχει τόσο βλάκας συνάδελφος, και δεν βρήκα κάτι που να υποστηρίζει τα λεγόμενά σου, πόσο μάλλον που ο τύπος αυτός δεν διαθέτει καν ακόμη την επιλογή αγοράς με πιστωτική κάρτα. Επομένως αν θέλεις, ΑΝ θέλεις λέμε (ιντερνετ είναι, μπορεί και να μη θέλεις και δικαίωμά σου), δώσε μας σε παρακαλώ το λινκ όσων βλακωδέστατων παραθέτεις που στα στείλανε, να τα δούμε κ εμείς με τα μάτια μας, και θα αναλάβουμε εμείς από κει κ πέρα.

 

Αν δεν θέλεις, πρέπει τουλάχιστον να αμυνθείς της κατηγορίας περί drama queen και να στείλεις το λινκ πριβέ. Ειδάλλως ίσως να συγκαταλεχθείς στους οπαδούς

. Φιλικά στο λέω, διότι έχω σιχαθεί όλους εδώ μέσα τους κλάψες. Κ εγώ επιθεωρητής είμαι, βγάζω πιστοποιητικά ΜΟΝΟ σε φίλους, όταν με ρωτάνε τιμές δεν πλησιάζω ούτε κατά διάνοια την αγορά και γι αυτό δεν κάνω ΠΕΑ για μη φίλους, αλλά η κλάψα μου σπάει τα νεύρα. Edited by [email protected]
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Καλά, με όσα έχω διαβάσει στο συγκεκριμένο νήμα, αισθάνομαι ήρωας που στο γραφείο που δουλεύω κρατάμε ακόμα το 2 ευρώ/τμ + φπα στις κατοικίες...

 

(Με σωστή αυτοψία, κανονικούς υπολογισμούς και στέλνω τους ιδιοκτήτες πολλές φορές στην πολεοδομία να μου φέρουν κάτοψη/τομή αυτοί).

 

Ένας πελάτης μάλιστα με κοιτούσε σαν εξωγήινο που μετρούσα τα παράθυρα στο σπίτι του.

Μου λέει "Ο άλλος που είχα βάλει να μου κάνει 2 ΠΕΑ σε 2 ακίνητα που νοικιάζω δεν ήρθε καν, και μου έβγαλε και για αυτό που μένω). (Σύνολο 450 πήρε και για 3 ΠΕΑ, χωρίς να πατήσει καν...)

Edited by stek
Link to comment
Share on other sites

Η εικόνα που έχει ανέβει φορτώνει από τη σελίδα της διαφήμισης. Είναι σαν να έχεις βγάλει το link george68 (παραπέμπει σε μια σελίδα, ένα e-shop και μια εφαρμογή στο apple store).

 

PS: Έβλεπα mega πριν και δείχνει ένα άσχετο θέμα μπροστά σε μια ΔΟΥ. Από πίσω 2,3 Α4 με "Έκδοση ενεργειακών πιστοποιητικών" και τηλ: χχχ χ χχχ χχχ .

Βγάζω φυλλάδια αύριο... :mrgreen:

Edited by Sw0rdf1sh
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, υπάρχει διαφήμιση που εμφανίζεται μάλλον μέσω google ad και στο michanikos.gr με ΠΕΑ από 50,00€. Νταξ' κάποιοι ανακαλύπτουν τώρα την Αμερική..;;;

Link to comment
Share on other sites

zavi, δεν το ακολούθησες καλά το link. Εδώ τα καλά πιστοποιητικά: **************

 

tsak1 στείλε στον zavi τη διεύθυνση με pm σε περίπτωση που δεν την είδε.

Ευχαριστώ, hkamp

Edited by hkamp
Link to comment
Share on other sites

Το παραπάνω link είναι το ίδιο με αυτό που έγραψε ο alej στο #14, που ζητάει "συναδέλφους" να κάνουν την αυτοψία και να ανεβάζουν τα αποτελέσματα σε κάποιο url.

Μου έχει έρθει και μένα "πρόταση συνεργασίας". Δεν θα παραλείψω να συνεργαστώ μαζί του :smile:

Και αυτός επιθεωρητής και μηχανικός είναι, αλλά αυτό που κάνει λέγεται αρπαχτή και είναι κατά του κλάδου. Σε όλους τους κλάδους υπάρχουν αρπακτικά, αλλά ο δικός μας δυστυχώς δεν μπορεί να τους πολεμήσει.

Link to comment
Share on other sites

SnS Το συγκεκριμένο γραφείο με έδρα την Πάτρα, είναι γραφείο μελετών όλων των ειδών που παίζει σε άλλο επίπεδο από το επίπεδο των ατομικών γραφείων.....

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.