Μετάβαση στο περιεχόμενο

Eρωτήσεις - απαντήσεις και οδηγίες συμπλήρωσης για την υποβολή κατάστασης συμφωνητικών


Engineer

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 278
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Επειδή το ίδιο θέμα συζητιέται και εδώ μήπως είναι σκόπιμο ένα από τα δύο νήματα να κλειδωθεί και να συνεχισθεί η συζήτηση στο άλλο από τα δύο. 

Link to comment
Share on other sites

συναδελφοι  εγω τωρα πηρα μυρωδια αυτα και με εχει πιασει μια τρεμουρα 

ποιου ετους συμφωνητικα αναρτωνται ?και τι προθεσμιες υπαρχουν ??

Link to comment
Share on other sites

σύμφωνει, να υποθέσω οτι για τα 12, 13 που δεν έχουν κατατεθεί, προηγούμενα έτη, είναι 100 ευρώ, πρόστιμο ανά τρίμηνο! :shock:

Και πότε ξεκινάει, από πότε δηλαδή έχουμε υποχρέωση να αρχίσουμε?

Κατανοώ τον Φαέθωνα οτι πάντα υποχρεωτικά ήταν. Δεν είχε εκδοθεί , το σύστημα όμως δεν δεχότανε. Οπότε τώρα που άνοιξε το taxisnet. Για πιά τρίμηνα και ως πότε υποχρεούμστε να καταθέσουμε?

 

 

Τελεία. Καταλαβαίνω οτι για πρώτο 2015, η προθεσμία είναι ως 20/4 (ή έχει ψηφιστεί κάποια παράταση?) Και επίσης, το ίδιο ισχύει για έτη 14 και 13 πχ, Αν Δεν Εχουμε Καταθέσει Καποια? (Δηλαδή βασικά επαναλαμβάνω την ερώτηση για ποιά καταθέτουμε ως 20/4 (αν δεν έχει ανακοινωθεί παράταση.) και τι γίνεται με το τέταρτο 2014 και τρίτο 2014 , αν πχ κάποιοι δεν έχουν καταθέσει.

 

Georgegalleos ευχαριστώ επίσης πολύ για την καλή σου γνώση και την βοήθεια.

 

Τελευταίο. Ισχύει πλέον?

Δηλαδή ως 20/7 για β' 2015.

Και ως 20/10 για γ' 2015?

Ομοίως ως 20/1 για δ' 2015?

Edited by Arche
Link to comment
Share on other sites

....20/4 πεφτει την ερχομενη  Δευτερα .......

ιδ συμφ απαιτει οτι περναει απο το συστημα αμοιβων (για μας )? για βεβαιωσεις και  αλλες παροχες υπηρεσιων ?

Edited by KOKARADI
Link to comment
Share on other sites

Από ό,τι έχω καταλάβει απαιτείται μόνο για ό,τι περνάει από το σύστημα αμοιβών με αμοιβή διάφορη της νόμιμης. Για βεβαιώσεις δηλαδή όχι, αν και το τεε λέει άλλα...

Edited by pipakos
Link to comment
Share on other sites

....20/4 πεφτει την ερχομενη  Δευτερα .......

ιδ συμφ απαιτει οτι περναει απο το συστημα αμοιβων (για μας )? για βεβαιωσεις και  αλλες παροχες υπηρεσιων ?

για τις βεβαιώσεις αυτό που λες, δεν το ξέρω. Φανταζόμουν ότι ισχύει για ότι σύμφωνα με τον νόμο έχει κατασταθεί η σύναψη συμφωνητικού. Κατ' επέκταση μέσα από το σύστημα του ΤΕΕ ότι έχει υποχρεωτική αμοιβή. Δεν νομίζω ότι ισχύει μόνο για τις μικρότερες των ελαχίστων, αν δηλαδή κόψουμε σε πελάτη μεγαλύτερη αμοιβή, πάλι δεν είναι υποχρεωτική η σύναψη συμφωνητικού?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.