Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επιστροφή φόρου εισοδήματος


Recommended Posts

To ξέρω ποιοι και γιατί..... Θα έπρεπε να πάρει όμως (και ο Παπακωνσταντίνου) το βραβείο "STALLION Of the YEAR" για τις Ιππικές του ικανότητες!!!

Link to comment
Share on other sites

1)πρωτοκολλήστε αίτημα για απόδοση νομίμων τόκων από ημ/νια εκκαθάρισης.

 

2) Κοινοποιήστε στο οικονομικών και στο συνήγορο του πολίτη.

 

Δλδ **** το φελέκι μου αν τα αργούσα εγώ σε αυτούς απλά θα με ρωτούσαν πότε και τι ή θα μου έκοβαν τον **** ?

Link to comment
Share on other sites

1)πρωτοκολλήστε αίτημα για απόδοση νομίμων τόκων από ημ/νια εκκαθάρισης.

 

Και αν δεν εχουμε εκκαθαριστει ακομα??????

Link to comment
Share on other sites

Στην εφορία σου Terry, μπορει να έχει παγώσει εξαιτίας κάποιου προβλήματος στην δήλωσή σου!! Εγώ το έπαθα αυτό.. Τώρα είμαι εκκαθαρισμένος..

Link to comment
Share on other sites

Λογικα θα ηξερε ο λογιστης μου....

 

Μου ειπε οτι και αλλες που εχει υποβαλλει το λογιστικο γραφειο δεν εχουν ακομα εκκαθαριστει...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει χρονικός περιορισμός στο όριο που μπορεί να εκκαθαριστεί μια δήλωση από την υποβολή των δικαιολογητικών. 15 μέρες ή 1 μήνας. Κάντε καταγγελία για να λογοδοτήσει ο έφορος αν υπερβαίνει αυτό τον χρόνο. Ο "φόρτος" δεν είναι δικαιολογία. Ας ζητήσουν επιπλέον προσωπικό αν δεν προλαβαίνουν. Πρέπει επιτέλους να ξυπνήσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Οπως μου είπαν οι επιστροφές ιδιαίτερα όταν είναι πάνω από 1500 , πάνε αργάααααα πολύ αργάααααα . Ετσι αφού γίνει ο χρηματικός κατάλογος και σε περάσουν στο σύστημα , τα στέλνουν γιά έλεγχο οφειλομένων και μετά από 25 μέρες αρχίζει η διαδικασία επιστροφής .

Υπολογίστε Νοέμβριο , Δεκέμβριο .

Link to comment
Share on other sites

BAS αυτό δεν νομίζω ότι ισχύει γενικά...Προσωπικά πήρα την παρακράτηση 1 βδομάδα περίπου αργότερα από τις υπόλοιπες χρονιές...ομοίως και άλλοι συνάδελφοι.

 

offtopic, αλλά επιβεβλημένο...Terry ελπίζω να κάνεις πλάκα:

 

Λογικα θα ηξερε ο λογιστης μου....

 

:P :p

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.