Μετάβαση στο περιεχόμενο

[N. 4495/17] Πληροφοριακό σύστημα δηλώσεων του Ν. 4495/17


Recommended Posts

Περαιωμένη δήλωση= εξοφλημένο πρόστιμο + ανεβασμένα όλα τα δικαιολογητικά.

Κάτι από τα 2 μάλλον λείπει γι αυτο δεν σου επιτρέπει να προχωρήσεις

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον σε μένα απαντάς, αλλά εγώ μιλάω για βεβαίωση.

Ούτε δικαιολογητικά έχω, ούτε πρόστιμο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε εσένα. Συγγνώμη δεν το κατάλαβα.

Ε ναι η βεβαίωση τι περαίωση να έχει;

άρχισε καμια διαδικασία (τακτοποίησης) για να περαιωθεί κιόλας;

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει στα απαιτουμενα αρχεια, η ΤΕ ή ΜΣΕ, αν υπαρχει μονο Κατηγορια 1.

 

Σωστά, terry.

 

Για να προχωρήσω όμως στο επόμενο στάδιο την δήλωση, πρέπει να επιλέξω κάποιο από τα δύο. Προφανώς έπρεπε να έχουν και 3η επιλογή του τύπου "δεν απαιτείται".

 

Τί να πω...

Link to comment
Share on other sites

Τhodoris4

όσον αφορά την απάντηση σου "...Αν δε σου επιτρέπει τότε ανεβάζεις το νέο τοπογραφικό με ονομασία ορθή επανάληψη και γραφεις οτι αντικαθιστά αυτό που είχε ανεβει."

 

Εκανά αίτηση αλλά δε νομίζω να την προχωρήσει.

Δε μπορώ όμως να καταλάβω με ποιο τρόπο γίνεται η παραπάνω εναλλακτική που μου προτείνεις, αφου όταν πας στη δήλωση στα αρχεία σου εμφανίζει συγκεκριμένο κατάλογο. Εννοείς οτι ξαναπάω και τικάρω το τοπογραφικό με ΕΓΣΑ από τη λίστα και υποβάλω το νέο διορθωμένο το οποίο ονομάζω "ορθή επανάληψη/αντικαθιστά αυτό που είχε ανέβει" και μου το ανεβάζει ??

Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι ακριβώς. Σε κάθε επιλογή μπορείς να ανεβάσεις παραπάνω του ενός αρχεία.

Το ζήτημα είναι που θα αναγράψεις αυτό το "αντικαθιστά..."

Εγώ απλά εισάγω το νέο και αφού έχει μεταγενέστερη ημερομηνία, φαντάζομαι ότι, καταλαβαίνουν ότι αντικαθιστά το προηγούμενο...

Link to comment
Share on other sites

@anpap θεωρώ οτι θα προχωρήσει κανονικά η αίτηση, Πέραν αυτου, και εγώ εχω ανεβάσει 2ο αρχείο σε πεδιο μετα απο λάθος. Συγκεκριμένα είχα μπερδευτει και ανεβασα α/φ αντι για δεδοτα στο πεδιο 

του δεδοτά. Ε εγραψα δεδοτα_ορθον ή κατι τετοιο και το ανεβασα.

Τικαρεις το πεδιο και ανεβάζεις όσα αρχεία θές. Οποτε θεωρω ότι αν δε προχωρήσει ή αιτηση για επιστροφή σε υπαγωγή, ανεβάζεις το δεδυτερο αρχείο ξανατικάροντας το είδος αρχείου που θές να ανεβάσεις

με την ονομασια που σου προτείνει και οσυναδερφος...Σε καθε απαιτούμενο απο το σύστημα, ανεβάζεις όσα αρχεία θες. Απλα το ξανατικάρεις....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.